SilverStone uvedl skříň Mammoth MM01 s hepa filtrem a certifikací IP43

0

První skříň ze série Mammoth s prostým označením MM01 byla již ve fázi prototypu k vidění na veletrhu CES 2013. Novinka přichází s několika zajímavými inovacemi, či spíše využívá dostupných technologií z jiných oborů, které se u počítačových skříní ještě neobjevily. Mám na mysli především hepa filtr v kombinaci s návrhem skříně, neboť díky této symbióze odolá Mammoth MM01 vniknutí velmi drobných částic a částečně také stříkající vodě. Díky tomu obdržela tato skříň certifikaci IP43.

SilverStone Mammoth MM01SilverStone Mammoth MM01

SilverStone Mammoth dosahuje rozměrů 27,1×54,2×59,7 cm v pořadí šířka×výška×délka a hmotnosti 13,5 kg. Exteriér je zcela podřízen účelu. Přední strana je v oblasti určené pro ventilátory chráněna plastovou mřížkou, která díky svému úhlu poskytuje částečnou ochranu proti stříkající vodě. Obdobné péče se poté dostalo také zadní straně skříně. Šasi skříně je vyrobeno z oceli s výjimkou drobného krytu předního panelu, který je vyroben z hliníku. Pod ním naleznete dvojici 5,25″ pozic a I/O panel se dvěma konektory USB 3.0 a dvojicí audio portů.

SilverStone Mammoth MM01SilverStone Mammoth MM01

Vnitřní uspořádání umožňuje osazení základní desky formátu E-ATX, ATX, Micro-ATX, SSI-CEB a SSI-EEB. U poslední jmenovaný však může nastat kolize s klecí pro pevné disky. Pro OEM a ODM zákazníky však SilverStone nabízí individuální řešení klece dle požadavků zákazníka. Standardně skříň pojme sedm 3,5″ disků, z nichž jeden je možné osadit do hot-swap pozice. Pod víkem skříně naleznete další čtyři 2,5″ pozice a prostor pro zdroj. Délka grafické karty je omezena na 33,78 cm a její výška nesmí přesahovat 17 cm. Chladič procesoru je limitován výškou 18,3 cm. Pro těžší grafické karty či chladiče procesoru je se skříní dodávána odnímatelná podpěrna.

SilverStone Mammoth MM01

Přední panel dále ukrývá dvojici 180mm ventilátorů AP182, jež prohánějí vzduch skrz snadno přístupný hepa filtr. Otáčky ventilátorů se pohybují v rozmezí 500–1800 ot./min. Na zadní straně se ještě nachází jedna volná 120mm pozice.

SilverStone Mammoth MM01

SilverStone udává doporučenou koncovou cenu na 275 € bez daně, což v přepočtu s daní činí zhruba 9000 Kč. Skříň Mammoth MM01 by měla být dostupná od 21. srpna.

Zdroj: TZ SilverStone

Ohodnoťte tento článek!