Siri dostává lekce češtiny. Apple už svou asistentku učí i slovensky a polsky

0

Siri zatím rozumí jen devíti jazykům: angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, korejštině, japonštině, kantonštině a mandarínské čínštině. V kódu iOS 8.1.2, konkrétně souboru Localizable.strings, jsou ale k vidění záznamy týkající se hlasové asistentky také v češtině, slovenštině a polštině. Jako první si toho všiml český web Letem světem Applem.

Siri zatím rozumí jen devíti jazykům
Siri zatím rozumí jen devíti jazykům

Apple již češtině a slovenštině rozumí. Součástí jeho nových systémů je klávesnice s funkcí hlasového diktování. Teď už „jenom“ zbývá rozpoznaný text interpretovat do příkazů a naučit Siri také mluvit. Vzhledem k řetězcům v kódu to vypadá, že bychom se podpory mohli dočkat v příští verzi iOS. Zřejmě až té majoritní devítky, která přijde na podzim společně s novými iPhony a iPady.

 

V prvním čtvrtletí nicméně vyjde finální iOS 8.2 s podporou chytrých hodinek Watch, které se na hlasové ovládání také budou hodně spoléhat. Buďme ale realisté, menší slovanské jazyky nejsou pro Apple prioritou.

1 komentář

  1. Za ty peníze vypadá (alespoň designově) moc dobře, určitě ji bych uvítal v recenzi. Jestli bude stejně kvalitní jako jiné výrobky od Lepy, tak bych se jí rozhodně nebál. Mě se vůbec nelíbí design všech skříní od CM.

  2. Právě , v ceně cca 1000Kč to byly samé příšernosti se spoustou hran (prostě lapače prachu) . O vnitřním uspořádání ani nemluvě .

    Podle obrázků vypadá zvenku jako jednoduchá a uvnitř s rozumným rozdělením prostoru které si od oka nezadá s dražšími modely .

    Nebude to pravděpodobně nějaký zázrak , za tu cenu snad ani nemůže ale jako dobrý základ k dalším úpravám  jistě poslouží dobře .