Síť LinkedIn má už 187 milionů členů, každý měsíc přibude 4 mil. nových

0

LinkedIn je trochu netradiční sociální sítí. O Facebooku se říká, že tam jsou lidi, se kterými jste chodili do školy. Na Twitteru máte lidi, se kterými byste do školy chodit chtěli. A LinkedIn sdružuje především lidi, se kterými pracujete nebo jste pracovali. Profesní síť, životopisy, databázi důležitých kontaktů, to vše nabízí.

Ve čtvrtletních výsledcích firma potvrdila, že má už 187 milionů členů, o 13 milionů více než v předchozím období. Během posledních tří měsíců na linkedin.com zavítalo 110 milionů unikátních návštěvníků, kteří zobrazili 8,9 miliardy stránek.

LinkedIn je sítí, která na sebe dokáže taktak vydělat. Loni v tomto období hospodařila se ztrátou 1,6 milionu dolarů, teď už byl čistý zisk 2,3 milionu dolarů. Společnost utržila 252 milionů dolarů (81% růst), 55 % pochází z tzv. talent solutions (nástrojů pro headhuntery), 25 % z reklam a 20 % z předplacených prémiových účtů.

Síť je populární i u nás. Na začátku roku byl LinkedIn přeložen do češtiny, aktuálně má podle odhadů SocialBakers asi 266 000 členů z Česka.

 

Zdroj: LinkedIn

Ohodnoťte tento článek!