Síťový disk se šesti HDD

0

, snadnou obsluhu, rozšiřitelnost a zvýšenou provozuschopnost i českým uživatelům z řad malých či středně velkých společností, v nichž dokáže vytvořit centralizované síťové úložiště až pro 200 uživatelů.

Trojice novinek rozšiřuje stávající portfolio produktů ReadyNAS, které patří k vůbec nejširšímu na současném trhu NAS řešení a zahrnuje ještě čtyřpozicovou sérii ReadyNAS RND4000, čtyřpozicové modely série ReadyNAS Rack Mount RNR4000 pro montáž do stojanu, a dvoupozicové přístroje ReadyNAS Duo RND2000 určené pro domácí uživatele. Produkty třídy ReadyNAS se těší dlouhodobé oblibě zákazníků i odborníků, o čemž svědčí úspěch na trhu i řada ocenění v médiích. Pod označením ReadyNAS Pro lze v současné době zakoupit tři modely, které se liší kapacitou paměti: 1,5 TB (RNDP6350), 3 TB (RNDP6310 ) a 6 TB (RNDP6610). Nové desktopové NASy pracují s pevnými disky typu SATA II, které lze umístit až do šesti uzamykatelných pozic, přičemž pevné disky lze měnit i za chodu. Díky třem USB portům je možné k zařízením ReadyNAS Pro připojit také např. USB disky, tiskárny nebo Wi-Fi zařízení.

ReadyNAS Pro, nejnovější a nejvýkonnější člen úspěšné rodiny produktů ReadyNAS, podporuje módy RAID 0, 1, 5, 6 a automaticky rozšiřitelný X-RAID2, díky čemuž spolehlivě zajistí robustní ochranu dat v případě selhání jednoho disku. Pro zajištění maximální dostupnosti uložených dat (i v případě poruchy) obsahuje ReadyNAS Pro dva redundantní gigabitové ethernetové porty. I přes špičkový výkon a výbavu představuje celá řada ReadyNAS Pro ve své kategorii cenově výhodná zařízení, navíc i s velmi snadnou instalací a obsluhou. Firmy mohou jejich prostřednictvím využívat až 6TB síťové datové úložiště, které umožňuje uživatelům prostřednictvím sítě LAN nebo WAN ukládat, zálohovat a sdílet digitální data, přičemž není problém ani se současnými přístupy z různých operačních systémů (Windows, Macintosh či Linux).

Výkon bez kompromisů

Díky osazení výkonnými dvoujádrovými procesory Intel překonávají zařízení ReadyNAS Pro všechny ostatní NAS alternativy ve své třídě, zdobí je rychlost čtení až 108 MB/s a zápis až 102 MB/s. Poskytují robustní ochranu dat a jejich vysokou dostupnost, stejně jako funkce zajištění pro případ selhání – dva redundantní ethernetové porty, podporu RAID 0, 1, 5, 5 plus hot spare (tj. plus rezerva), 6 a patentovanou technologii Netgear X-RAID2 umožňující automatické rozšíření svazků. Kromě přehledného grafického webového rozhraní (GUI) a automatického průvodce pro snadnou instalaci a nastavení uživatelem obsahuje řada ReadyNAS Pro rovněž LCD displej, který poskytuje rychlé a intuitivní údaje o stavu systému, či funkci aktivního monitorování systému, jež nepřetržitě monitoruje celý systém, sleduje abnormální situace nebo poruchy součástí zařízení a posílá systémové výstrahy e-mailem správci sítě.

Produktovou řadu síťových úložných zařízení ReadyNAS Pro tvoří aktuálně modely:

  • RNDP6350 ReadyNAS Pro 1,5TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 500GB pevné disky typu SATA);
  • RNDP6310 ReadyNAS Pro 3TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 1 000GB pevné disky typu SATA);
  • RNDP6610 ReadyNAS Pro 6TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje šest 1 000GB pevných disků typu SATA).

Na všechny přístroje řady z ReadyNAS Pro se vztahuje prodloužená pětiletá záruka. Všechny tři dílčí modely jsou v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti Netgear za doporučenou koncovou cenu, která se liší v závislosti na kapacitě úložného prostoru a začíná na 49 900 korun.

Ohodnoťte tento článek!