Síťový přehrávač D-Link s HDMI

0

Naštěstí si to uvědomují také výrobci přehrávačů, a proto je většina novějších modelů vybavena podporou právě pro HD rozlišení. Jedním z nich je nově představený D-Link DSM-510 patřící do rodiny zařízení MediaLounge. K televizi jej připojíte prostřednictvím rozhraní HDMI, s počítačem pak přes drátovou nebo bezdrátovou síť. Zařízení podporuje bohužel pouze Wi-Fi standrady 802.11b/g, které nejsou pro video v nejvyšším rozlišení použitelné. Pokud tedy toužíte po opravdu kvalitním obsahu, zapomeňte na bezdrát a běžte si koupit síťový kabel.

D-LINK DSM-510 zobrazuje – stejně jako ostatní produkty patřící do stejné rodiny – video streamované z počítače prostřednictvím služby Microsoft Windows Media Connect, pro streamování obsahu z jiných platforem (Mac OS X nebo Linux) si musíte dokoupit příslušnou aplikaci od třetí strany. Nebo si budet muset vystačit z externím diskem připojitelným prostřednictvím USB konektoru, který je přítomen na čelním panelu.

Kromě HDMI najdete na zadní straně ještě kompozitní video a audio výstup, digitální optický výstup s podporou pro 5.1 kanálový dekodér. Podporovány jsou formáty MPEG1/2/3, WMV9, XviD a DVR-MS. Cenu stále ještě zjišťuji.

 Odkazy k tématu: D-Link | rodina MediaLounge | Windows Media Connect

Síťový přehrávač D-Link s HDMI

Ohodnoťte tento článek!