Síťový projektor Hitachi CPX4

0

Díky němu odpadají hlavní obtíže mnoha obchodních uživatelů, protože zaručuje, že projektor CPX4 bude velmi rychle a snadno připojen přes pevné nebo bezdrátové sítě.

Aplikace pro rychlé připojení u nového projektoru CPX4 uživatelům nabízí jen několik snadných kroků nutných pro propojení počítače a projektoru. Stačí projektor zapnout, zadat PIN kód zobrazený na PC a vše je připraveno k promítání prezentací s vysokým jasem a plnými barvami. Aby projektor bylo možné využít ještě účelněji, lze tímto způsobem připojit až čtyři jednotlivé počítače, takže uspořádání prezentace pořádané více uživateli je rychlé a bezproblémové. Projektor CPX4 dokáže posloužit i uživatelům bez počítače díky funkci „PC-less presentation“, která uživatelům umožňuje nahrát svou prezentaci na USB disk nebo paměťovou kartu SD a ten (nebo tu) připojit přímo do projektoru a spustit.

Jakmile je projektor CPX4 zapojen do sítě, může navíc využít předností softwaru společnosti Hitachi pro řízení provozu v síti, jenž dokáže monitorovat a řídit jednotlivé projektory nebo jejich skupiny. Software využívá varování posílaná přes e-mail týkající se požadavků na provedení pravidelné údržby nebo vzniklých poruch stejně jako na dálku ovládat a plánovat funkce jako například vypnutí projektorů. Funkce „My Image“ umožňuje promítat obrazy přenášené po síti z jiných počítačů nebo zařízení.

Projektor CPX4 poskytuje vysoký kontrast, obraz v rozlišení XGA, které s jasem 2000 lumenů jsou dostatečně jasné i pro velké konferenční místnosti. Širokoúhlý objektiv s krátkou projekční vzdáleností současně dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou 60 palců (152 cm) ze vzdálenosti pouhého 1,5 metru, zatímco nízká úroveň hluku 29 dB znamená, že prezentace bude nerušená i v malých přeplněných jednacích místnostech.

Navzdory ultra přenosnému provedení je model CPX4 – stejně jako všechny projektory Hitachi – bohatě vybaven i funkcemi pro zabezpečení. Zámek PIN a heslem chráněná úvodní obrazovka („My Screen“) brání neoprávněnému použití, zatímco čidlo změny polohy, neodstranitelný bezpečnostní štítek a zámek Kensigton pomáhají odradit zloděje a zabránit krádežím.

Uvnitř velmi malých rozměrů a nízké hmotnosti projektor CPX4 rovněž skrývá celou řadu oblíbených funkcí a vlastností, které jsou vlastní větším a „usedlejším“ projektorům se značkou Hitachi. Patří mezi ně například nová funkce připravených šablon, které usnadňují psaní na bílé nebo černé tabule díky promítaným linkám. Možnost vlastního pojmenování vstupů, předvolby rozlišení a uživatelské režimy představují další výkonné funkce, díky nimž je používání projektorů Hitachi snadné i pro příležitostné uživatele – zvláště proto, že formáty počítačového zobrazování se stále velmi liší.

Projektor Hitachi CPX4 bude v Evropě k dostání od prosince 2008, jeho doporučená prodejní cena v ČR byla stanovena na 25 055 Korun.

Ohodnoťte tento článek!