Síťový TV tuner streamuje video do všech počítačů i iPadu

0

AVerMedia uvedla na trh síťový televizní tuner a aplikaci pro iPad, díky kterému můžete sledovat digitální televizi odkudkoliv. HomeFree Duet připomíná běžný router, avšak DVB-T tuner a síťové rozhraní dovolí streamovat video v rozlišení 1080p do všech počítačů okolo.

Krabička s celým názvem AVerMedia HD HomeFree Duet má pouze tři konektory: anténní vstup, síťový RJ-45 a zdířku pro napájení. Abyste jej využili naplno, potřebujete ještě router. Možná je škoda, že už není integrovaný přímo v zařízení, ale zase si sami můžete vybrat vlastní, případně už doma nějaký máte.

AverMedia použila hned dva tunery, takže počítače mohou sledovat různé kanály nezávisle. Software pro počítače podporuje teletext, EPG i nahrávání. Výrobce slibuje bezztrátový příjem, takže se streamuje přímo signál z vysílače. Vzhledem k tomu, že se datový tok jednoho kanálu pohybuje okolo 4–5 Mb/s (nebo 10 Mb/s u HDTV), propustnost má rezervy i pro Wi-Fi. Z toho bude těžit iPad. Ten logicky podporuje pouze standardní rozlišení (kvůli displeji) a aplikaci HomeFree Player si musíte koupit v App Store za 3,99 eura.

Software pro desktopy podporuje pouze Windows XP a novější. V OS X nebo linuxových systémech máte smůlu.

Tuner AVerMedia HD HomeFree Duet se už objevil v některých e-shopech za cenu okolo 2300 Kč (viz Zboží.cz).

Zdroj: AVerMedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář