Skener Canon P-150 (a Evernote) je prostě perfektní volbou

0

Službu Evernote využívám (v placené variantě) již několik let a to ke své plné spokojenosti. Nic nebrání uchováváni důležítych nebo zajímavých informací v jakékoliv podobě. Proč a jak Evernote používám?

  1. Ukládám si zajímave články, PDF a bitmapové obrázky, které získám přímo z internetu (přes Safari plugin).
  2. Odesílám do Evernote fotografie mobilně pořízené iPhonem (otevírací doby restaurací, jídelní lístky, snímky z prezentací, hlasové poznámky, fotky interiérů + fotografie, které obsahují textové (pro me důležité) informace. Placená verze Evernote totiž velmi rychle z bitmapových obrázků pomocí OCR “vytáhne” texty, které jsou prohledávatelné.

Samotné odesílání dat probíhá buď prostřednictvím iPhone aplikace, resp. pomocí e-mailu. K plnohodnotnému využití Evernote mi však doteď chybělo zařízení, které by dokázalo oskenovat papírové dokumenty (faktury, prezentace, záruční listy, manuály, návody apod.). Toto jsem doposud musel řešit klasickým nafocením předlohy digitálem. Velmi zdlouhavá a neefektivní cesta. Snímek pořídit, upravit jeho velikost, exportovat do Evernote… Děsné.

Trn z paty mi vytáhla až společnost Canon se svým novým produktem P-150. Mobilní, velmi rychlý skener, který navíc podporuje duplex. A pozor! Ovládací software přímo podporuje Evernote. Uložení dokumentu do Evernote se tedy dnes děje jen na jedno stisknutí tlačítka.

Ovládací software CaptureOnTouch (dostupný pro Windows, Mac OS, Linux) podporuje vytváření tzv. profilu, takže vše stačí nastavit jednou a potési při skenování předlohy již jen vybrat, kam a v jaké kvalitě skenovat. Sláva!

Skener Canon P-150 umí 600×600 dpi, skenuje rychlostí až 30 stran za minutu a obsahuje automatický podavač dokumentu (zvládne tuším dvacet listů, maximální formát A4). Napájení a komunikace se děje prostřednictvím dvou USB portů. Cena: 7 000 Kč vč. DPH.

Pokud tedy potřebujete kvalitní, rychlý a hlavně mobilní skener, neváhejte. Prima spolupráce s Evernote je (v rámci ČR) spíše příjemnou nadstavbou; pro mě však více než užitečnou.

Ohodnoťte tento článek!