Škoda Rapid 2012: malá Octavie oficiálně odhalena

0

Po dlouhých mediálních hrátkách Škoda konečné oficiálně odhalila svůj nejnovější model Rapid. Víme vše o vzhledu a leccos i o jeho technice.

Museli byste strávit celý poslední rok v kómatu, abyste nevěděli, co škodovka na dnešek chystá. Je až neuvěřitelné, že dokázala držet zájem veřejnosti o svůj nový model při životě tak dlouho, neboť celých devět měsíců ukazovala (navíc i se svým koncernovým sourozencem ze Španělska) vlastně pořád dokola jedno a to samé. Nevěříte? Tak si s nám pojďte celou historii ve stručnosti projít.

Škoda Rapid 2012

Už loni v září automobilka ve Frankfurtu odhalila koncept Mission L o němž se hned záhy provalilo, že se má jmenovat Rapid. Trvalo ještě dlouho, než jsme se oficiálně dozvěděli, že vůz ponese v sériové verzi toto jméno a jen minimálně pozměněný vzhled, z dnešního pohledu si to ale říci můžeme.

Mezikroků přitom byla celá řada. Tím nejpodstatnějším bylo odhalení produkci bližšího „konceptu” nového Seat Toledo, který se světu v produkční (opět prakticky nezměněné) verzi představil již před pár dny. Vůz se totiž bude vyrábět v Česku na stejné lince jako Rapid, a tak je jasné, že vozy budou sdílet tolik součástí, kolik jen zákazník unese.

Pokračování na Autoforum.cz.

Škoda Rapid 2012: malá Octavie oficiálně odhalena

Ohodnoťte tento článek!