Škola špehuje studenty skrz jejich webkamery

0

Webkamery jsou v noteboocích zcela běžně, jen málokdo však vidí jejich skrytý „potenciál“ pro špionáž. Střední škola Lower Merion se však řadí právě k této minoritě, podle rodičů jednoho nejmenovaného studenta zástupci školy špehovali jejich dítě mimo školní ústav.

Podle všeho se jednalo o promyšlený plán: škola nabízí všem studentům laptopy ke studiu, nezapomněla je však vybavit blíže nespecifikovaným softwarem, umožňující vzdálené zapnutí webkamery a snímání okolí. Vše pochopitelně bez jakéhokoli upozornění. Skutečnost vyplavala na povrch poté, co byl student zavolán do ředitelny za údajné „nevhodné domácí chování“. Zástupce ředitele argumentoval snímky právě z webkamery a prý byl schopen i detailně popsat pokoj poškozeného studenta.

Vedení školy toto popřelo, přiznalo však, že takovýto software na jejich laptopech skutečně je. Jeho účelem je prý ale pouze lokalizovat polohu ztracených či zcizených zařízení, špehování se údajně v žádném případě neděje. Kde je pravda ukáže až následovné vyšetřování, již teď je však jasné, že se škola dopustila pochybení ohledně neinformování veřejnosti (rodičů) o použitém bezpečnostním systému.

Zdroj: TechSpot

Ohodnoťte tento článek!