Skončí prodej krabicových Windows? Zůstanou jen upgrady a OEM licence?

0

Následující informace berte jako čistě spekulativní. Microsoft nám prozatím nic neprozradil, v zákulisí se však již hovoří o tom, že se možná zredukují možnosti, jak přijít k Windows. Již nějakou dobu je nám jasné, že Windows 8 budou znamenat v mnoha ohledech revoluci. Půjde o první operační systém z rodiny, který bude provozován a prodáván na zařízeních s procesory ARM. Jen se tato odnož bude jmenovat trochu odlišně, a sice Windows RT. Značně se zjednoduší také soustava edicí. Vedle základních Windows 8 budou běžným uživatelům k dispozici pouze Windows 8 Pro.

Tip: Akce: upgrade stávajícího počítače na Windows 8 Pro bude za tisícovku

Nedávno se Redmondští vytáhli s tím, že do konce ledna příštího roku poběží speciální akce, kdy budeme moci skoro všichni upgradovat na Windows 8 za zhruba jeden tisíc korun. Za takto nízkou cenu si upgrade budou moci digitálně zakoupit všichni, kdo mají ve svém počítači v podstatě alespoň nějaká Windows. Neplatí to přitom jen pro majitele XP, Visty nebo Sedmiček, přechod za nízkou cenu bude nabídnut také testerům Windows 8 Release Preview. Upgrade se tak týká opravdu skoro všech uživatelů.

 

Nově se spekuluje o tom, že Microsoft úplně zruší plnohodnotné krabicové balení. Zůstaly by nám tak licence OEM a upgrady, které si mohou pořídit všichni s podkladovou licencí ke starším Windows. Pokud byste si tedy doma postavili nový počítač, dle nových pravidel byste si k němu zakoupili OEM licenci pro výrobce počítačů (System Builder Kit). Pro majitele starších počítačů, které již Windows obsahují, by zbyla možnost upgradovat. Konečnou cenu upgradu stále neznáme, ale ona tisícovka by docela bodla. Možná nás Microsoft překvapí a řekne, že se z akční slevy stává finální cena. Kdyby nebyla k dispozici krabicová verze Windows 8, mrzelo by vás to?

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!