Skoro jako kdysi na ICQ. Do Messengeru a na Facebook přichází hry

0

Facebook je mocný, protože je všude a nelze se ho zbavit. Snaží se být vším, abychom museli opouštět jeho hranice. Bohužel také často mění zaběhlý pořádek. Jestli byly časy, kdy podporoval hraní, následně změnil pravidla a položil na lopatky svého času notoricky známou Zyngu a její hry jako FarmVille nebo Mafia Wars. Už dokázal vyrůst a přestal ji potřebovat. Facebook má tendenci někoho nalákat do svého ekosystému a pak změnit pravidla tak, aby byla výhodná pro něj.

Dnes se snaží dodat vlastní hry publiku, které nasbíral mj. díky firmě Zynga. Je to pár týdnů, co představil vlastní platformu Gameroom, které ale dlouhý a úspěšný život nevěstíme. Nyní Facebook uvádí další herně zaměřenou iniciativu nazvanou Instant Games. Kde nám chce hry nabídnout dále? Přímo v proudu příspěvků a v konverzacích v Messengeru.

Hrát budete moct sami přímo na hlavní straně sociální sítě, kde můžete vyzvat své známé. Zajímavější je podle mě možnost hrát s kamarády v Messengeru, kde otevřete konverzaci, klepnete na tlačítko se symbolem joysticku, vyberte titul a bavíte se. Je možné hrát také ve větších skupinách. Hry byly oblíbenou součástí komunikátoru ICQ a věřím, že si své publikum najdou. Na rozdíl od Gameroomu nemusíte stahovat samostatného klienta.

Neznamená to ale, že by si tituly nutně konkurovaly. Jako první Instant Games přichází do Messengeru, konkrétně jsou dostupné jen ve 30 zemích a na platformách iOS a Android. Mezi první hry patří Pac-Man, Space Invaders, Words with Friends: Frenzy, EverWing nebo Galaga. Hry budete moct objevovat rovněž skrze vyhledávání v Messengeru, tím se dostanete ke hraní samostatně, pokud nebudete mít zrovna s kým jiným hrát.

První tituly dostupné na Instant Games 

Zdroj: Facebook Newsroom

Skoro jako kdysi na ICQ. Do Messengeru a na Facebook přichází hry

Ohodnoťte tento článek!