Skříň Xigmatek Midgard III s bezdrátovou nabíjecí plošinou jde do prodeje

0

Společnost Xigmatek uvedla na trh jednu z prvních PC skříní s integrovanou bezdrátovou nabíjecí plošinou pro chytré telefony a jiná kompatibilní utramobilní zařízení.

Skříň Midgard III má plošinu umístěnou v přední části hřbetu, přičemž na její přítomnost poukazuje všeříkající značka baterie. Podporovaná zařízení se začnou nabíjet po jednoduchém položení na plošinu. Ta je vnitřkem skříně napájená ze zdroje prostřednictvím klasického konektoru Molex (5V), přičemž systém funguje i v momentě, kdy je počítač vypnutý. I když bezdrátové nabíjení zatím podporuje jenom hrstka high-end zařízení, je téměř jisté, že jejich počet se bude v nejbližší době značně rozrůstat.

Skříň je z hlediska své klasické funkce určena pro základní desky formátu ATX, micro-ATX a mini-ITX. Její rozměry jsou 260 × 515 × 409 mm, přičemž pojme grafické karty do délky 33 cm (případně delší po oželení jedné diskové klece) a chladiče procesoru do výšky 16 cm.

 

Obsahuje tři pozice velikosti 5,25″ a šest standardních 3,5″ šachet (s možností osazení 2,5″ disků). Chlazení je možno zabezpečit dvojicí 120mm ventilátorů vepředu, jedním 120mm ventilátorem v zadní a taky ve spodní časti skříně a dvojicí 140mm ventilátorů na vrchu skříně, které lze nahradit radiátorem s maximálním rozměrem 280 × 140 mm.

Skříň by měla do obchodů dorazit příští týden za ceny kolem 2700 Kč.

Zdroj: TechPowerUp, Xigmatek

Skříň Xigmatek Midgard III s bezdrátovou nabíjecí plošinou jde do prodeje
Ohodnoťte tento článek!