Skříň Xigmatek Pantheon: další kvalitní cedník

0

Co nevidět se na pultech obchodů objeví nová skříň společnosti Xigmatek. Jak si můžete všimnout na první podhled, bude zaměřená spíše ta účinnost chlazení, než na tlumení hluku. Méně diplomaticky nazváno: je děravá jak řešeto.


Skříň Xigmatek Pantheon by měla být k dostání ve dvou verzích, s perforovanou bočnicí a s prosklenou. Mezi další výbavu budou patřit dva 120mm ventilátory na koši pro šest pevných disků a jeden 140mm s LEDkami v zadní stěně skříně. Samozřejmostí jsou vymoženosti jako průchodky pro kabely a hadice vodního chlazení nebo bezšroubková montáž disků a mechanik. Navíc bude skříň vybavena dvojcestným regulátorem ventilátorů a spolu s ním na ovládacím panelu mimo obvyklých tlačítek a audiokonektorů najdete ještě dva konektory USB a třetí pro USB 3.0, nebude chybět ani možnost připojit pevný disk pomocí eSATA.

Jedná se opět o koncepci se zdrojem na dně skříně (může nasávat jak skrz dno, tak při umístění vzhůru nohama z vnitřního prostoru skříně), což dává více prostoru v horní části. Ten se dá dokonce mimo montáže ventilátoru i pro vestavění radiátoru vodního chlazení až do rozměrů 290 × 130 × 42 mm.Oznámená cena je 80 a 90 € (pro verzi bez- a s prosklenou bočnicí), což může vycházet na zhruba 2500 korun. Skříň vypadá na první pohled docela dobře, akorát nebude asi tou nejlepší volbou pro „netopýry“. 

Zdroj: TechConnect

Ohodnoťte tento článek!