Skříně Cooler Master v edicích nVidia

0

Barvy, ztvárnění loga a především zřejmá spojitost Nvidie s počítačovými hráči zlákala výrobce skříní už mnohokrát. Nedávno jsme psali o upravení počítačové skříně Thermaltake Element V do barev prezentující tuto značku včetně loga na předním panelu. Další výrobce s řadou Nvidia je tradičně Cooler Master, který naposledy předělal skříně HAF a CM 690 II. Určitě si ale vzpomenete třeba na Stacker 830 Nvidia Edition a třeba u CM 690 se nejedná ani o první design v barvách a grafice výrobce GeForce.

Skříň Cooler Master HAF-X Nvidia Edition poznáte hned na první pohled podle křiklavé zelené barvy. Ta se dostala i dovnitř na zásobníky HDD a přední osvětlený ventilátor. Bočnice má perforaci pro přísun vzduchu osazený 200mm ventilátorem a průhledné tónované plexi má také zelenou barvu s logem Nvidia. Rozměry 230 × 599 × 550 mm jsou uzpůsobeny pro základní desky ATX/mATX i E-ATX. Šachta zahrnuje pět interních 3,5″ pozic se dvěma z těchto podpůrných 2,5″ a 1,8″ disků a šest 5,25″ pozic.

Podpůrná stěna základní desky má otvor pro přístup k zadnímu backplate chladiče, usnadňující jeho výměnu. Komu by to nestačilo, je zde i stojan pro podporu dlouhých grafických karet, minimalizující jejich ohýbaní. Skříň nabízí přední otvor pro 230mm ventilátor, který je již zabudován, dále to je 140mm zadní ventilátor a dva volitelné horní 200mm ventilátory. Na předním panelu pak najdeme dvojice USB 3.0 a USB 2.0 porty, eSATA, FireWire a audio konektory. Cena byla stanovena na 230 USD.

Daleko zajímavější je předělaná skříň CM 690 II Advanced, která už není tak přeplácaná. Jsou zde použité převážně tmavé odstíny, které působí přijatelnějším dojmem. Rozdíly oproti původnímu designu stojí za povšimnutí, jelikož nabízí zelené kovové linky, na místo původních modrých chromových. Také přední modře osvětlený ventilátor byl nahrazen za zelený. Boční panel má vyřezaný tvar loga Nvidia, opět kryté zeleně akrylovým plexi. Vnitřní stavba nějak nevybočuje od originálu krom zeleně zbarvených pozic pro HDD. Skříň měří 215 × 512 × 529 mm, tudíž se do ní vlezou formáty základních desek ATX a mATX. Cena této skříně je 110 Euro.

Zdroj: TechPowerUp

Skříně Cooler Master v edicích nVidia

Ohodnoťte tento článek!