Skříně Sharkoon Scorpio počítají s SSD i úklidem kabelů

0

V Německu sídlící a v Asii vyrábějící/nakupující společnost Sharkoon tiše vydala dvě nové počítačové skříně formátu midi tower. Jsou to sestry a je jen na vás jestli si zvolíte decentní vzhled skříně Scorpio 2000, nebo raději zamračené dvojče Scorpio 1000. Specifikace obou plechových mazlíčku jsou téměř totožné a bohaté jsou zvláště co se 2.5″ pozic týče.

Sharkoon
Scorpio 1000 a Scorpio 2000

Do 7,26 kg černého plechu můžete osadit desky formátu ATX a micro ATX a až sedm rozšiřujících karet s maximální délkou 34 cm. Plechová základna je skutečně skvostně připravena pro vedení kabeláže a spolu se zdrojem u dna skříně zaručuje, že ve skříni si se špetkou umu nebude problém udělat pořádek. Dále jsou v plechu vyříznuty dva velké otvory pro snadnou instalaci chladiče procesoru.

A teď již k slibovaným možnostem osazení disků. Pro ty je připraveno celkem devět pozic, z nichž jsou rovnou čtyři pro 2.5″ disky. Zbývajících pět 3.5″ je rozděleno mezi dvě externí pozice s fast swamp panelem, jak jej pojmenoval výrobce. Obě externí pozice jsou umístěny u dna skříně a přístupné z čelního panelu. Další tři interní 3.5″ pozice jsou rozděleny mezi dvě, které jsou
umístěny v kleci nad pozicemi s externím přístupem a třetí, jež je na
samotném dně skříně pod tímto košem. Ve vrchní části jsou připraveny
čtyři 5.25″ pozice pro mechaniky.

 

HDD fast swamp u Scorpio 1000 a Scorpio 2000

U skříně Scorpio 1000 je již z výroby osazen přední 12cm ventilátor s modrým podsvícením ukrytý za prachovým filtrem, společně se zadním ventilátorem stejných rozměru avšak již bez podsvícení. V horním panelu jsou připraveny dvě 12/14cm pozice s prachovým filtrem. Dále v bočním panelu se nachází místo pro jeden 20cm větráček nebo dvě pozice pro 12cm ventilátory, jejichž osazení výrobce upřednostňuje.

Kromě vzhledu čelního panelu se model Scorpio 2000 liší ještě pozicemi pro ventilátory v čelním panelu, kde je 14cm pozice a navíc ještě jedna pozice pro 8cm ventilátor. Obě jsou již z výroby osazeny ventilátory s prachovým filtrem. Větráček s roztečí děr 14 cm je rovněž podsvícen modrými diodami.

 

Sharkoon
Scorpio 1000 a Scorpio 2000

Na I/O panelu v čele horního krytu jsou dva USB konektory, které jsou od sebe dle mého názoru inteligentně odděleny dvojicí audio konektorů. Dále se zde nalézá tlačítko start, restart a na protější straně trůnící konektor eSATA. Skříně jsou již v prodeji za cenu začinající na hranici osmnácti set korun.

Zdroj: Sharkoon, Softpedia

Ohodnoťte tento článek!