Skrytá funkce v iOS 7 odhaluje, že se nový iPhone možná naučí točit slowmo videa

0

Redaktoři magazínu 9to5mac vyšťourali, že se v iOS7 objevila nová funkce Mogul. Údajně má sloužit k točení vysokorychlostních videí, respektive slow motion klipů. Zatímco dnes je u všech iPhonů maximální snímkovací frekvence 30 fps, díky Mogulu vzroste až na 120 fps. To znamená buď krásně plynulý pohyb, nebo až čtyřnásobně zpomalené video. Deset sekund ve 120 fps se totiž rovná čtyřiceti sekundám v 30 fps.

Dostane nový iPhone slowmo kameru?
Dostane nový iPhone slowmo kameru? (foto: Apple) 

Mogul se nekamarádí s žádným aktuálně prodávaným zařízením, proto se předpokládá, že to bude umět nový iPhone 5S. Zároveň se ale možná starší iPhone naučí točit v 60 fps, pokud to jejich snímací čipy dovolí. 9to5mac také předpokládá, že znovu dojde k vylepšení zadního foťáku. Spekuluje se o dvojitém diodovém blesku nebo novém 13Mpx senzoru od Sony.

 

Slowmo videa se už učí konkurence (Samsung Galaxy S4 umí 120 fps při rozlišení 800 × 450 px), Apple je logicky na řadě. Otázkou je výsledná kvalita. Aby to současné procesory a paměti zvládly, musí se šetřit na rozlišení i datovém toku. Na výsledek si ale budeme muset počkat do podzimu.

Ohodnoťte tento článek!