Skryté funkce Telegramu: využijte boty, channely a další vychytávky na maximum

4
Telegram
Telegram
-
Zdroj: stock.adobe.com
Předchozí
Následující

Vytvoření a nastavení skupiny a channelu

Telegram se jakožto komunikační nástroj těší velké oblibě nejen kvůli široké uživatelské základně, ale i kvůli bezpočtu funkcí, které vývojáři nebo samotní uživatelé vytvářejí. Kromě základních funkcí, jako je chatování s ostatními uživateli v soukromých chatech nebo skupinách, nabízí i mnoho vychytávek, které ostatní komunikátory mnohdy postrádají. Pokud nejste v ovládání nebo nastavení Telegramu úplně zběhlí, může vám tento návod pomoci k správnému nastavení komunikátoru na míru vašim požadavkům.

Vytvoření telegramové skupiny nebo channelu probíhá v hlavním panelu, kde zvolíte možnost New Group nebo New Channel. Poté vyplňte název a zvolte logo. Před samotným přidáním můžete ještě pozvat jednotlivé uživatele z vašeho telefonního seznamu, kteří využívají nebo mají aktivovaný telegram.

Nastavení skupiny

Vytvořenou skupinu můžete dále více upravit v nastavení samotné skupiny. Do něj se dostanete klepnutím na tři svislé tečky (desktopová verze) a zvolením Manage group nebo ikonou tužky (mobilní verze). V tomto nastavení můžete změnit logo skupiny, název nebo popis.

Zde můžete změnit skupinu z veřejné na privátní, pokud chcete mít uzavřenou skupinu, do které se dostanou pouze lidé s platnou pozvánkou a ne cizinci. V této sekci zároveň můžete navolit jednotlivým členům nebo celé skupině hromadně povolit posílání gifů, obrázků, souborů nebo nastavit slow mode, který především ve velkých skupinách zabraňuje nežádoucímu spamu.

Nastavení skupinového chatu
Nastavení skupinového chatu (zdroj: cnews.cz)

Nastavení channelu

V Telegramu můžete podobně jako například ve Viberu vytvořit vlastní channel. Ten může sloužit jako osobní blog, prezentace vašich prací nebo užitečný zpravodaj novinek. V tomto ohledu se fantazie, jak channely využít, nekladou.

Vytvoření channelu je možné pouze v desktopové verzi. Pro jeho vytvoření jděte do hlavní nabídky a zvolte možnost New channel. Vytvořte název (případně i logo) a zvolte, zda se má jednat o privátní nebo veřejný channel a případně vytvořte i tzv. invite link, pomocí kterého budete zvát ostatní uživatele.

Vstup do nastavení channelu probíhá podobně jako u nastavení skupiny. I zde můžete změnit typ channelu na veřejný nebo privátní, upravit jeho název, logo a rovněž i popis. Co však ve skupinách chybí, je možnost komentovat jednotlivé příspěvky. Tuto možnost aktivujete v sekci Discussion přidáním tzv. konverzační skupiny (můžete zvolit už existující skupinu nebo případně vytvořit novou speciálně určenou pro tyto účely). Po vytvoření mohou uživatelé komentovat jednotlivé příspěvky. Celkový výsledek může poté vypadat podobně jako jednotlivá vlákna na redditu.

V nastavení channelu můžete rovněž spravovat své subscibery, udělit administrátorská práva určitým lidem či botům nebo sledovat veškeré akce a změny, které se ve vašem channelu staly od jeho počátku.

Nastavení channelu
Nastavení channelu (zdroj: cnews.cz)

Sledování statistik

Další výhodou telegramových channelů je možnost sledování podrobných statistik, které vám pomohou nastínit, jak si na tom váš channel vede. Do statistik se dostanete pouze v mobilní verzi kliknutím na tři svislé tečky a zvolením možnosti Statistics.

V těchto statistikách můžete v grafech sledovat:

 • Nové subscibery
 • Aktivitu notifikací
 • Shlédnutí za hodinu
 • Zdroj, odkud přicházejí noví subscibeři
 • Používaný jazyk
 • Interakce mezi uživateli
Sledování statistik channelu
Sledování statistik channelu (zdroj: cnews.cz)

Hovory a videohovory

Nejen v osobním chatu, ale i ve skupinách a dokonce i channelech můžete provádět hovory se všemi členy. Po kliknutí na ikonu zprávy v hlavní liště skupiny se dostanete na zahájení hlasového hovoru. Po zahájení se všem členům zobrazí informace o probíhajícím hovoru a mohou se libovolně připojit.

Vyskakovací okno hovoru zobrazuje všechny aktivní členy hovoru, ztlumení mikrofonu nebo jeho nastavení. Zároveň si můžete vytvořit zkratku pro automatické mute/unmute mikrofonu nebo celý hovor nahrávat.

Skupinový hovor
Skupinový hovor (zdroj: cnews.cz)
Předchozí
Následující

4 KOMENTÁŘE

 1. Skryté funkce Telegramu: využijte boty, channely a další vychytávky na maximum.
  ———————————————————————————————————————-
  Proč tu nepíšete, jak do Telegramu přidat ČEŠTINU !

  Kliknete na uvedený odkaz v telefonu v prohlížeči, odkaz se sám stáhne a přidá do Telegramu .

  https://t.me/setlanguage/cs-beta

 2. Bezvadný článek, díky. Používám T už dlouho, ale ty kapitoly tady máte opravdu hrozné. Vůbec mě nenapadlo, že tady jsou, až když jste v diskusi reagoval na češtinu, tak jsem začal hledat. Inspirujte se na reklamním webu živě, to jsou velmistři kapitol. Rozsah vašeho článku by dokázali rozdělit do 15 kapitol. Máte čtenost na těch kapitolách stejnou jako na první ? Nebo jsme takoví ňoumové jen my dva s Jirka1or ?