SkyDrive má nové logo, klient pro Windows přidává infromace o stavu přenosu

0

Synchronizované cloudové úložiště SkyDrive má po posledních převratných změnách v rukou pár trumfů. Díky klientu můžeme ke svým datům přistupovat přímo z Průzkumníka, nikoli jen z webového rozhraní. Obzvlášť se to vyplatí, když si zakoupíte až oněch bájných 100 GB prostoru navíc. V tu chvíli můžete zálohovat a synchronizovat většinu svých důležitých dat. Jen nám stále chybí možnost výběru složek, prozatím musíme napříč počítači synchronizovat vše, co do SkyDrive dáme. Poslední vydání klienta pro Windows toto zatím neřeší, zaměřuje se spíše na drobnosti.

Tip: SkyDrive zvyšuje limit souborů na 10 milionů, zrychluje synchronizaci

 

Microsoft tradičně slibuje lepší výkon, spolehlivost a kompatibilitu. A teď k věcem, kterých byste si skutečně měli všimnout. Konečně budete přesně vědět, jak na tom služba je. Přenáší právě nějaká data? Nebo snad zrovna nic nedělá? To vám prozradí informační okénko, které se objeví, když myší najedete nad ikonu klienta v oznamovací oblasti. Vždy uvidíte, kolik souborů a objemu dat zbývá přenést. V kontextové nabídce také najdete jednu novou položku pro zjištění a hlášení problémů s připojením ke službě.

 

Aktuální verze SkyDrive pro Windows je 16.4.6003.0710, stáhnout ji můžete z apps.live.com/skydrive. Spolu s malou aktualizací aplikace uvolnili Redmondští také nové logo. O něm se už spekulovalo dříve a nakonec se jím skutečně stanou dva obláčky bez ozdobných pruhů. Škoda, tato podoba se nám zdá až příliš jednoduchá, předchozí logo mělo něco do sebe. Se SkyDrive se pojí ještě jedna novinka, desktopový klient prorazil do Windows Store. Najdete ho zde spolu s klientem pro Metro.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!