SkyDrive se naučil selektivní synchronizaci. Používanost se zdvojnásobila

0

Když Microsoft uvedl první verzi klienta pro synchronizované úložiště, s tím, že by chtěl zaútočit na oblíbené a zavedené služby jako Dropbox, scházelo mu k tomu pár drobností. Selektivní synchronizace byla pravděpodobně největší výtkou, která nám vadila a nenahradilo ji žádné z provedených vylepšení. Microsoft v minulosti zvedl strop pro celkový počet souborů, uložených v cloudu, pracoval rovněž na rychlosti a spolehlivosti synchronizace dat. Desktopový nástroj na synchronizaci je půl roku starý.

Tip: Live Mesh skončil, nahradil jej SkyDrive. Nakope zadek Dropboxu?

Po šesti měsících jsme se dočkali. Již nemusíme stahovat do počítače celý obsah SkyDrive, konečně si můžeme vybírat, která data budeme synchronizovat. Microsoft oproti Dropboxu poskytuje větší úložiště, noví uživatelé obdrží sedm gigabajtů, někteří starší pak mají pětadvacet. Nadále platí, že si můžete koupit další kapacitu za bezkonkurenční ceny. V tuto chvíli se nám SkyDrive zdá jako nejvýhodnější úložiště, pokud chcete investovat do cloudu. Bez selekce jsme nemohli takovou kapacitu efektivně využívat.

 

Klient se dále naučil sdílet obsah. Stačí v Průzkumníku klepnout na soubor či složku a v prohlížeči se otevřou možnosti sdílení. Eventuálně si zde soubor prohlédnete. Užitečné to bude zejména pro dokumenty, které lze v Office Web Apps rovnou editovat. Aktualizovaný SkyDrive navštívil rovněž platformu Windows Phone 8 a Android, tyto aplikace ale nadále berte spíše jako prohlížeče. Vylepšení by si rádi užili majitelé starších telefonů s Windows Phone 7, ale jestli se dočkají, je ve hvězdách.

Desktopový SkyDrive se vám zaktualizuje sám, pokud ale nechcete čekat, stahujte z webu apps.live.com/skydrive. Pokud počkáte, novou verzi poznáte podle malého oznámení v oznamovací oblasti. Zajímá vás statistika? Microsoft se podělil o jeden údaj. Uživatelé prý v posledním půl roce zdvojnásobili množství dat v cloudu.

Zdroj: Inside SkyDrive

Ohodnoťte tento článek!