SkyDrive zvyšuje limit souborů na 10 milionů, zrychluje synchronizaci

0

Ačkoli měla služba SkyDrive propracované webové rozhraní, bez klienta pro osobní počítače to prostě nebylo ono. Jedna z nejpopulárnějších služeb tohoto druhu, Dropbox, má od nedávna konkurenci. Microsoft konečně vydal klienta pro Windows a OS X, byť jen v ukázkové verzi. Té bylo vytýkáno především to, že nelze nastavit selektivní synchronizaci. Stávajícím uživatelům Dropboxu a jiných úložišť Redmondští nenabídli prakticky nic, co by jim stálo za přechod ke konkurenci. SkyDrive maximálně nabízí vyšší kapacitu úložiště, a to až 25 GB (ovšem pouze věrným uživatelům). Klient by ale ještě nějaké úpravy potřeboval. Netrvalo dlouho a nějakých zásahů jsme se dočkali.

Tip: Live Mesh skončil, nahradil jej SkyDrive. Nakope zadek Dropboxu?

Skrze automatické aktualizace byste měli nejpozději zhruba do příštího týdne obdržet novou verzi. Starat se o nic nemusíte, instalace proběhne samostatně. Příliš novinek bohužel neočekávejte. Především by se měli těšit uživatelé Windows 8, nový klient využije funkce v blížícím se Release Preview. Z aplikace Photos bude prý možné přistupovat k fotografiím, které máte uložené na jiných svých strojích. Na nich samozřejmě musí být SkyDrive také nainstalovaný. Dosud jsme měli možnost navštívit své další počítače skrze webové rozhraní. A ve Photos jsme mohli prohlížet pouze snímky uložené přímo v cloudu.

 

Dále už vývojáři zapracovali pouze na spolehlivosti a rychlosti aplikace, což jsou vždy vítaná zlepšení. Rychlejší synchronizace nám ale nenahradí již zmíněnou selektivní synchronizaci. Alespoň Redmondští zvýšili horní hranici pro celkový počet souborů v cloudové jednotce. Dosud jste jich zde mohli mít nejvíce 150 000, nyní jich může být až 10 milionů. Zejména pokud jste si koupili kapacitu navíc, bude pro vás nový limit jistě mnohem přijatelnější a nebude vás tolik omezovat. Klienta pro SkyDrive můžete stáhnout z webu Microsoftu. Pokud nevíte, zda máte nejnovější verzi, zkontrolujte si její číslo. Poslední vydání nese označení 16.4.4111.0525.

Aktuální verze SkyDrive pro Windows

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!