Skylink zrušil možnost přeskočit reklamu na stanicích TV Nova. Blíží se konec přetáčení u IPTV?

7

Operátor Skylink, který kromě satelitní televize provozuje rovněž internetové IPTV/OTT vysílání zablokoval možnost přetáčení u stanic patřící pod televizi Nova. Té se stejně jako něterým jiným komerčním televizím nelíbí, že uživatelé mají možnost díky zpětnému zhlédnutí přeskakovat reklamy.

Omezení spočíváý v tom, že se při sledování můžete vrátit na časové ose libovolně zpět, ale když budete chtít skočit směrem vpřed, půjde to pouze na místo, kde jste pořad sledovali naposledy. Tohle fakticky ruší možnost přeskakovat reklamy jinak, než přehrávání nechat běžet a jít se třeba projít. Podobný krok plánuje Skylink i u stanic skupiny Prima. U pořadů, které si nahrajete by ale přetáčení mělo, alespoň zatím, stále fungovat normálně.

O tom, že se mnohé funkce IPTV komerčním stanicím nelíbí, už víme delší dobu. Alternativou je tyto stanice z nabídky vyřadit, což by ale většinový divák nepřekousl. Operátor tak vlastně musí přijít s nějakým technickým řešení  sám, neboť televize možnost přetáčení ovlivnit nijak nemají.

Tyto stanice ve volném vysílání (bez možnosti přetáčení) vysílají pouze v nízkém rozlišení SD a HD nabídnou jen pro placenou televizi, jakou je právě IPTV, případně satelit či kabelovka. Nova a Prima se objevila i v reklamním videu Skylinku, viz výše.

Jak jsou na tom ostatní operátoři?

Vzhledem k tomu, že jde o iniciativu skupiny Nova (a některých dalších televizních skupin), dá se předpokládat, že podobné omezení se časem objeví i u jiných operátorů. A to spíše  spíše u těch menších, kteří nemají tak silnou vyjednávací pozici.

Na dotaz Cnews odpovědělo několik operátorů v tom smyslu, že probíhají jednání a nechtějí případné omezení zatím komentovat. Oproti tomu největší IPTV/OTT operátor O2TV se vyjádřil, že nic podobného neplánuje. Skylink je sice velký operátor na satelitním poli, ale u internetové televize patří k těm menším.

Partnerem rubriky je společnost CETIN / Zrychlujemečesko.cz

Skylink zrušil možnost přeskočit reklamu na stanicích TV Nova. Blíží se konec přetáčení u IPTV?
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. klidně přetáčení dopředu může zůstat, stačí když tam budou pevné body u reklam, které přeskočit nepůjde. holt pak přetáčející uvidí několik reklamních bloků za sebou, pokud bude přeskakovat obsah.

  • jakej to má smysl? Že si to nastřádáš a ke konci filmu si odejdeš nakoupit do supermarketu, děcka vyzvedneš, uděláš si večeři, povečeříš, vykoupeš se, uložíš děti spát a pak příjdeš k televizi a skončí poslední reklama a v pohodě se dodíváš?
   A pak se diví že existují piráti, kdy můžeš celej snímek shlédnout bez pitomých reklam.
   Není náhodou skylink placenej? Tak na co tam jsou reklamy?
   Život je příliš krátkej aby někdo sledoval reklamu.
   Kvalitní produkty reklamu nepotřebují.
   Jen šmejdské věci potřebují pořád nějakou reklamu aby se prodávali.
   Jenže polovina lidí jsou dementi, tihle dementi si pořídí skylink, protože ostatní lidi kašlou na nějakou televizi a nebo televizi ani nemají. Takže už to že máte televizi od těchto poskytovatelů o vás vypovídá, že jste dement. Což je pro reklamní manažery magnet, to co potřebují, masu ovcí a dementů, kterým pustí reklamu, oni se na ni podívají a jdou si ten krám koupit. A protože jim začli klesat zisky a pohrozili že přestanou platit za reklamu na skylinku, tak skylink honem přispěchal s blokováním reklamy. Taky to je metoda popsaná v knížce : „zbraně vlivu“, kde vám prodejce nabídne něco zadarmo, v tomto případě přeskakování reklamy, a jakmile je dostatečný počet ovcí na tuto věc zadarmo nalákán, je mu potom to zadarmo zpoplatněno, v tomto případě nemožnost přeskočit reklamu ze které má pak skylink víc peněz.
   Nebuďte jako ovce a dementi.

 2. Mám od poskytovatele internetu zdarma IPTV (SledovaniTV), bohužel kanály stanice NOVA nechala NOVA ze seznamu vyndat, alespoň ve webové verzi (v aplikaci pro Smart TV NOVA funguje, ale já sleduju TV jen na druhém monitoru PC). Takže už jsem asi 3 roky neviděl nic ze stanice NOVA a víte co? Nechybí mi to ani v nejmenším.
  Docela se divím, že se tímto krokem NOVA připravuje o sledovanost, ale co mám dalších 60 jiných kanálů.

 3. Skylink zrušil možnost přeskočit reklamu na stanicích TV Nova. Blíží se konec přetáčení u IPTV?
  —————————————————————————————————————————————–

  Na Reklamy se NEDÍVÁM !
  Nepotřebuji radit, co si koupit .
  Jsem Svéprávný .
  Nakupuji podle Aktuální Potřeby !

  Filmy Sleduji z Externího HDD na své Filmotéce . (bez Reklam)

  Přidávám Filmy z Ulož to, nebo Torentu .
  Občas to přeformátuju na vhodnější formát .

  Jsem sám Sobě TV operátorem a bez reklam !
  Okoukal jsem to .

  Reklama je přežitek a Ztráta Času !