Skype ruší svou verzi posílání SMS z počítače. Zůstává řešení Váš telefon

Mít dvě různé cesty ke stejnému účelu může mít smysl. Microsoft své rozhodnutí ale nikdy nevysvětlil a teď jednu z těchto cest ruší. Zůstává nám propracovanější varianta.

0

Microsoft patří k těm, kdo rádi představují nové produkty a služby, jen aby je zanedlouho zase stáhli z trhu. Snaha firmy nabídnout možnost posílání SMS z počítačů sahá do začátků Windows 10 v roce 2015, když ještě vyvíjela Windows 10 Mobile. Původně funkci slíbila jako součást Desítek, s čímž souvisela snaha tradičního klienta nahradit Skypu několika samostatnými nástroji.

To nevyšlo, a tak se nakrátko prostředníkem stal Skype, funkce ale nikdy nepřekročila hranici Windows 10 (Mobile). Není to sice tak dávno, pocitově už se ale jedná o prehistorii. Později Microsoft připravil de facto ve stejném čase rovnou dvě nová řešení. Jedno z nich bylo opět integrované ve Skypu, což vlastně není vyloženě špatný nápad, protože Skype je k dispozici pro řadu platforem.

Funkce byla v omezené míře dostupná, zřejmě s ní však Microsoft nebyl spokojený. Na webu podpory Skypu visí informace o tom, že propojení Skypu s SMS končí ke dni 30. srpna 2019. Všiml si toho Mehedi Hassan. Důvody firma nejmenuje, na trhu však zůstává dostupné ještě jedno řešení. Tím je aplikace Váš telefon, která byla široké veřejnosti představena loni na podzim s Windows 10 October 2018 Update. Od té doby získala podporu pro zobrazování oznámení z mobilu, Redmondští pak testují ještě zrcadlení obrazovky.

Zdroj: Skype Support via Thurrott.com

Skype ruší svou verzi posílání SMS z počítače. Zůstává řešení Váš telefon
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlasů