Skype 4.3 pro Linux osvěžuje novým vzhledem a inteligentnějším chatem

0

Nenecháme si to pro sebe, neboť uživatelé Linuxu nemají každý den posvícení. Skype se dočkal jedné ze vzácnějších a významnějších aktualizací. Verze 4.3 především potěší novým vzhledem, který bude uživatelům jiných platforem více než povědomý. Microsoft vyžehlil okno s přihlášením, hlavní okno nebo nastavení.

Tip: Skype 5.0 pro iPhone bude vypadat jako varianta pro Windows Phone

Jak se zdá, Skype nyní používá vlastní systém interaktivních notifikací. Opět, kdo viděl komunikátor pro Windows, všechno zná. Podle WebUpd8 se nicméně informační pruh překrývá s horní nástrojovou lištou v Ubuntu. Ještě to tedy bude chtít ladit. Integrovaný systém notifikací aktivovat lze, ale pro každý typ informačního pruhu.

 

I Skype pro Linux se dočkal předělaného chatu. Můžete tak posílat zprávy odpojeným přátelům, zrovna tak od nich zprávy přijmete – dříve jste oba museli být online. V chatu na různých zařízeních by už neměl být hokej. Vývojáři znovu ladili přenosy souborů. Snad už budou opravdu spolehlivé.

Podpora padá, místo zvukového systému Alsa budete muset nainstalovat PulseAudio 3.0 nebo 4.0. Posledním důležitým bodem je lepší přizpůsobení komunikátoru zrakově postiženým uživatelům. Hromadu opravených chyb snad už zmiňovat nemusíme. Nový Skype 4.3 pro Linux najdete na webu skype.com.

Zdroj: Skype Blogs | WebUpd8

Ohodnoťte tento článek!