Skype 5.0 pro iPhone bude vypadat jako varianta pro Windows Phone

0

Majitelé smartphonů s nakousnutým jablkem mohou stahovat nový Skype 5.0. Hlavně se po upgradu nevyděste, protože novinka vypadá skoro úplně stejně jako Skype pro Windows Phone, případně Android. Tak už to ale bývá, že výrobci své designové zásady prolínají do svých aplikací napříč platformami.

Jestli to budete brát jako zlepšení, nebo naopak zhoršení, to už necháme na vás. Při této příležitosti Microsoft Skype aplikaci od základu přepsal. Očekávejte proto lepší odezvu. Nová verze by měla být dokonce více než 5× rychlejší, poznáte to i na plynulejším posouvání a animacích.

 

A kdyby vám rozdíl unikal, snad se všechny ty změny projeví aspoň výrazněji na výdrži akumulátoru, jak Microsoft slibuje. Z funkcí přibyla možnost založit spustit skupinový chat z hlavní obrazovky. Více nás potěšila zpráva o snaze vypořádat se se stávajícími technickými potížemi a limity.

Za prvé už můžete psát nebo posílat fotky i nepřipojeným lidem. Jakmile se připojí, zprávu obdrží. Za druhé se Skype 5 vypořádá s již přečtenými zprávami. Pakliže jste na jiném zařízení zprávu přečetli, v iPhonu se již nebude zobrazovat jako nepřečtená. Skype pro iPhone bude dostupný zhruba za týden, přičemž zanedlouho poté bude následovat varianta pro iPad.

Zdroj: Skype Blogs

Skype 5.0 pro iPhone bude vypadat jako varianta pro Windows Phone
Ohodnoťte tento článek!