Skype 6.6 vyšel ke stažení. Opět ladí videovzkazy a řeší spousty nedodělků

0

Není velkým překvapením, že se tvůrci populárního Skypu pustili do dalšího vylepšení nedávno představené funkce pro zanechávání nahraných vzkazů. Pakliže byl kontakt odpojený, místo tlačítka pro zahájení videochatu se v okně ukázala video zpráva. To se mění. U odpojených lidí tlačítko pro videochat zůstane na svém místě, jen zbledne. Vzkaz můžete zanechat po klepnutí na symbol plus, kde vyberete příslušnou volbu. Podobně se tlačítko pro odeslání video zprávy odstěhovalo z nástrojové lišty při hovoru.

Tip: Stáhněte si Skype 6.5. Zlepšuje videozprávy a přidávání kontaktů

Dále vývojáři pouze vyřešili několik nepříjemných problémů. Skype občas spadl, když jste počítač probudili z režimu spánku. Jindy odesílatel souboru nevěděl o tom, že příjemce přenos zařízl. Ve Windows XP se pro změnu nespouštěly přijaté vzkazy. Navíc teď můžete plynule přepínat mezi kamerami a videochat poběží bez přerušení. Skype 6.6 stáhnete z webu www.skype.com.

Skype 6.6

Zdroj: Skype Blogs

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. No pro desktop by se mohl vrátit něco jako slot kde bude i paměť.:)

  Pokud je to pravda a gddr5 bude jako pomocná paměť pro grafiku, tak to považuji jako výborný tah a bude stačit i 512mb/1gb záleží na rozlišení a výkon půjde opravdu znatelně nahoru.

 2. Také se obávám, že problematika použití GDDR5 paměti jako “operační systémové paměti” není tak černobílá jak se zdá. Důvodem jsou vysoké latence, dvojnásobný počet vodivých drah, omezená vzdálenost od řadiče, nároky na velikost die, počet pinů, atd.

  “The GDDRx interface is designed for direct point to point transfers between the memory controller and RAM chip over very short distance and a single 32-bit channel. DDRx is designed for a multi load bus over a much longer distance over a wider 64-bit channel with multiple junctures like the DIMM socket solder points, DIMM/socket contacts and varying numbers of RAM chips. DDRx needs to allow greater tolerances for capacitve load, reflections and attenuation causing interference and clock skew. GDDRx trades versatility for performance”

  dobře je to popsáno tady : http://www.techspot.com/community/topics/whats-the-difference-between-ddr3-memory-and-gddr5-memory.186408/

  http://www.overclock.net/t/855871/why-arent-there-sticks-of-ddr5-ram

  http://www.extremetech.com/computing/81778-gddr5-memoryunder-the-hood

  proto se spíše kloním k řešen jaké popisuje vitpesek. Tedy GDDR5 přídavná slot jen pro GPU ( případně formou sideportu/GDDR5 čipu v rámci balení ) protože jakkoliv by použití GDDR5 bylo výhodné pro GPU, stejně tak by “cripplilo” výkon běžných aplikací na CPU vysokými latencemi….

  U PS4 to zřejmě až tak nevadí, protože konzole je určena k jedinému hodně specifickému úkolu a to je hraní her, zatímco běžný počítač je něco jiného a přijde mi poměrně nelogické dávat do notebooku nové CPU, které má mít vyšší výkon než jeho předchůdce a v zápětí “cripplit” jeho výkon jen kvůli lepšímu skóre grafické karty ?

 3. Lenze GDDR5 bezia na ovela vyssich frekvenciach ako DDR3, takze latencie, ktore sice trvaju niekolko hodinovych cyklov viac, ale casovo tam uz taky rozdiel nie je. Takisto do GDDR sa pristupuje po ovela sirsej zbernici (niekolkonasobne).

 4. teoreticky by probém s komunikací DDR3 pro CPU vs GDDR5 pro iGU být nemusel, UNB má své podčásti, jedna může sloužit čistě pro CPU a druhá část pro iGPU. Tedy i problém komunikace s vnějškem může být rozdělena dvěma podřadiči. Jak to ale bude doopravdy? Excavator myslím by měl mít už samostanou cahce v čipu, ale SR ještě ne.

 5. Asi tak jako jsou relevantní ty tvoje plky tady …. Já myslím, že jsem dal do svých postů dostatek odkazů na danou problematiku narozdíl od tebe a tvých trapných narážek na googlení 😉

  btw od kdy už tady jsou paměti GDD5 ? od Radeonu HD4870 ? když jsou tak super, proč je nepoužíváme pro CPU už dávno ?

 6. Zajimave take bude to, jak velký ten čip bude… vývody pro paměti něco místa zaberou… Pokud se nasadí 4 GDDR5 čipy přímo k jádru (jako to na sobe mivaly kdysi mobility Radeony), nebude to ovlivňovat počet pinů v socketu (a může se zajistit kompatibilita sestaršími APU), ale tak jako tak bude potřeba vyvést DDR3 i GDDR5 vývody ven z křemíku…