Skype 7 přežije 1. září. Microsoft prodloužil jeho životnost

Starší, ale populární verze Skypu bude žít dál. Jak dlouho, to ale nevíme.

5

Nedávno Microsoft oznámil, že se životnost Skypu 7 nachyluje ke konci. Od 1. září už tradiční verze komunikátoru neměla fungovat, firma již ostatně začala starší instalace převádět na Skype 8. Jenomže tento klient je úplně předělaný a nenabízí tolik funkcí jako předchůdce, což se pochopitelně nelíbí každému. A tak se stalo něco nečekaného.

Sice poněkud skrytě (na fóru podpory), přesto Microsoft řekl, že na základě zpětné vazby se rozhodl prodloužit životnost tohoto produktu, jak si všiml Brad Sams. První zářijový den tak nebude dnem, kdy přestane fungovat Skype 7. Žádné konkrétní datum ukončení podpory tohoto produktu nicméně nebylo stanoveno – aspoň ne veřejně.

Pokud se na Skype 7 spoléháte, můžete ho tak ještě nějakou dobu používat. Počítám, že prodloužení o měsíc by nemělo smysl, takže podle mě aplikace získala minimálně dalšího půl roku navíc. Možné více, možná ovšem méně. Mezitím bude Microsoft pracovat na tom, aby do nového klienta doplnil žádané funkce. V létě v něm chce poprvé nabídnout integrované nahrávání hovorů, které jsme si už zkusili.

Tak tohle už neplatí…
Tak tohle už neplatí…

Dle mé zkušenosti nicméně Skype 7 při každém spuštění stejně vyzývá k aktualizaci. Tuto žádost musíte pokaždé manuálně odmítnout. Starší klient se už navíc z oficiálního webu stáhnout nedá, štěstí ale můžete zkusit na různých stahovacích službách jako Filehippo.

Skype 7 přežije 1. září. Microsoft prodloužil jeho životnost
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 10 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. A já blbec před pár dny podlehl neustálým notifikacím a nainstaloval verzi 8 🙁 Každopádně je to několik kroků zpět snad ve všech směrech. Za zásadní nedostatek považuji nemožnost mít paralelně zobrazených několik oken s chatem. Snad když mám „Windows“ v názvu operačního systému, tak očekávám že i programy toho budou využívat a umožní mi mít zobrazených několik oken současně. To není jako webová single page application v prohlížeči, proboha… Skype 8 prostě navrhli aby byl zobrazený na celém monitoru, takový luxus aplikaci na komunikaci rozhodně nedopřeji. Mám jiné priority než si na nechat zobrazovat přerostlé grafické prvky s obřími hluchými místy mezi nimi. Jako pointing device mám myš, nikoliv prst!!!

  Dál bych čekal, že když nastavím zobrazovat kontakty jen ve stavu „Active now“, tak se mi zobrazí všichni, kteří sedí u PC, hýbou myší a mají v pozadí spuštěného Skype klienta. Proč vidím jen malý zlomek z těchto kontaktů???

  Také mě vadí chybějící (nebo nefungující?) notifikace, že bylo dotyčnému napsáno. Fakt nechápu jak si MS může dovolit protlačovat něco tak nedodělaného jako Skype 8.

  A aby toho nebylo málo, jsou tu ještě UWP verze 12 a 14, které se radši nedovažuji ani zkoušet.

  • hehe..nevim jak skype na PC, ale nejaky ten cas nazpatek byla perlou tabloidni verze skypu, ktera se odlisovala od mobilni, samozrejme zaporty, ne klady. Pak dokonce v nejake mobilni verzi, neslo volat na predcisli nekterych statu..
   Presne podle znamenho vyvojarkeho pravidla…fixnu jeden bug a udelam nekde jiny..testy at si dela kdo chce :))
   MS je proste katastrofa…

 2. Dobrý den.
  Nejsem si jistý, zda to je novým Skype, nebo novýmy Win 10 v mém PC, ale ve Skype se mě ztratily veškeré kontakty.
  Prosím o radu, zda jsou Skype kontakty někde dobře uložené a zda je možná jejich obnova.
  Děkuji.
  Honzajak