Řada novinek ve Skypu 8.40. Podporuje slučování hovorů nebo identifikátor volajícího

Vyvíjí se evolučnímu kroky, které jsou zpravidla malé. Poslední vydání Skypu ale nabízí bohatší seznam novinek než obvykle.

4

Od posledního února Microsoft mezi širokou veřejnost distribuuje nové vydání Skypu, jež přináší nebývale mnoho novinek (na jedno vydání). Verze 8.40 usnadňuje zvládnutí situací, kdy právě s někým hovoříte a do toho vám volá někdo další. Hovory teď můžete sloučit. Pokud to budete vy, kdo někomu volá, v případě neúspěšného spojení se dozvíte více o podstatě problému, takže nebudete muset věštit z křišťálové koule, proč ke spojení nedošlo.

Také už je možné během hovoru měnit velikost náhledu obrazu z webkamery na vlastní straně. V jazycích, kde funguje živý transkript (titulkování, chcete-li) hlasové konverzace, mohou uživatelé a uživatelky určit, aby se titulky ukazovaly jen ostatním, nikoli jim samotným. Kdo chce, může aktivovat oznámení o zmeškaných hovorech nebo zprávách prostřednictvím e-mailu.

Nově na libovolné platformě může Skype používat jako host či hostka, tedy bez vlastního účtu. Microsoft tuto funkci bere jako možnost si komunikátor nezávazně vyzkoušet. Jedná se o rozvedení dříve představeného konceptu. Dále prý bylo zlepšeno vyhledávání v obsahu konverzací. V seznamu posledních konverzací uvidíte koncepty, což může být užitečné, pokud nebudete dojmu, že jste zprávu odeslali, ale nestalo se tak.

A konečně, máte možnost nastavit si identifikátor volajícího. Může jít o vaše telefonní číslo, případně o číslo Skype (které v Česku získat nelze). Identifikace je bezplatná funkce a hodí se v případě, že ze Skypu voláte na tradiční pevné nebo mobilní sítě. Komunikátor si v případě zájmu stáhněte z www.skype.com, v případě Desítek můžete zamířit rovnou do Storu.

Řada novinek ve Skypu 8.40. Podporuje slučování hovorů nebo identifikátor volajícího
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Zamířit rovnou do Storu… tedy v případě, že chcete mít na pozadí jen službu a Skype v případě potřeby startovat. Pokud náhodou chcete mít na pozadí Skype s ikonou v systémové oblasti, jak jste byli zvyklí dříve, laskavě stahujte ze serveru.