Nepořádek za vámi už nikdo neuvidí ani ve videochatu na Skypu

Zoom rychle vyrostl a k oblíbeným funkcím patří vlastní pozadí, která se za vámi objevují během videohovorů. Zřejmě není náhoda, že Skype ve druhé půlce dubna přináší stejnou funkci.

0

V rámci koronakrize se sice Microsoft pochlubil tím, že se zvedl zájem i o jeho komunikátor, oproti největším konkurentům se ale jedná o malou službu. Dubnová aktualizace Skypu aspoň na počítačích nabízí funkci, která je podle všeho značně oblíbená na Zoomu, jenž díky koronakrizi zvládl vyrůst z 10 na 200 milionů uživatelů a uživatelek aktivních denně. Zabralo mu to tři měsíce.

Podle Microsoftu na konci března Skype denně využívalo 40 milionů lidí, což prý činí 70 % růst ve srovnání s předchozím měsícem. Je proto dost dobře možné, že funkce pro výběr svého pozadí, jež se objevuje za vámi během videohovoru, byla do klienta přidána právě pod tlakem konkurence. Dosud bylo možné pozadí pouze rozmazat, teď už ho může tvořit jakýkoli obrázek, jenž vyberete.

Cnews FM: Skype jako bolestné selhání Microsoftu

Své pozadí pro videohovor si určíte v Nastavení | Zvuk a video. Své místo si nová předvolba našla hned nad nastavením zvuku. Na tomto místě rovnou uvidíte živý náhled. Funkci přináší Skype 8.59.0.77, přičemž dostupná je ve Windows, macOS, Linuxu a na webu. Nebyl by to ovšem Skype, aby situace nebyla komplikovanější – vlastní pozadí nehledejte v klientu pro Windows 10 ze Storu.

Od dubna Skype umožňuje nastavit ve videochatu vlastní pozadí
Od dubna Skype umožňuje nastavit ve videochatu vlastní pozadí

Myšlen je ten původní, který je aktuálně postupně nahrazován klientem novým. Na pohled je od sebe téměř nerozeznáte, ovšem ten nový postrádá smysluplnou integraci s Windows 10 a nepamatuje si ani místo, kde jste jeho okno naposledy zanechali. Více v článku Další nový Skype nepodporuje nic z toho, co Windows 10 nabízí. Nového klienta už ale někteří obdrželi. Primárně se to týká těch, kteří se přihlásili k testování. Pokud jej ještě nemáte, mj. si můžete stáhnout standardní instalační program.

Zdroj: Skype Help via Neowin

Nepořádek za vámi už nikdo neuvidí ani ve videochatu na Skypu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů