Stojíte o konverzace ve vlastních oknech? Můžete je testovat ve Skypu ve Windows 10

Testování slíbené funkce se rozjelo. Rozdělení chatů do vlastních oken bude novým přídavkem ve Skypu, na který už nebudou dlouho čekat ani ti, kdo používají stabilní verzi klienta.

3
Skype Preview
Skype Preview

Chyběl vám ve Skypu 8 režim rozdělení do více oken? Nový klient shromažďuje v jednom okně všechno, tedy primárně seznam kontaktů i samotné konverzace. Microsoft dříve přislíbil, že nový Skype vybaví nejžádanějšími funkcemi, které jsme znali ze Skypu 7. Připomínám, že ten v listopadu definitivně končí.

Možnost rozdělit komunikátor do více samostatných oken se v testovací verzi konečně objevila, byť pouze ve variantě pro Windows 10 (Skype 8.33.76.40/14.33.40.0). Režim aktivujete v hlavní nabídce. Není co dodat, každou konverzaci zkrátka můžete přesunout do vlastního okna, což vám umožní přepínat se mezi nimi zkratkou Alt+Tab. Pokud po tom netoužíte, nic se pro vás nemění.

K tématu: Skype 8 nabídne pokročilejší správu stavových zpráv a jasnější indikaci aktivity

O možnosti návratu režimu více oken se v srpnu zmínil Peter Skillman, hlavní designér Skypu. Tehdy vyšlo najevo, že Microsoft zkouší různé koncepty, přičemž nakonec si zřejmě na základě zpětné vazby vybral ten nejjednodušší. Doufejme, že bude cílová skupina spokojena. Jakému řešení navigace dáváte přednost vy? O své názory se s námi podělte v diskuzi.

Ve Windows 10 můžete v testovacím vydání Skypu zkoušet rozdělení do více oken
Ve Windows 10 můžete v testovacím vydání Skypu zkoušet rozdělení do více oken
Stojíte o konverzace ve vlastních oknech? Můžete je testovat ve Skypu ve Windows 10
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 4 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Konečně!
    Opravdu mě irituje, když se mi na liště „rozbliká“ konverzace uživatele „A“, když mi píše uživatel „B“.
    Navíc, když je aktivní záložka uživatele „A“, tak to vypadá, jako že nepíše nikdo. To pak musíte proklikat všechny záložky jednotlivých konverzací…

  2. MS mě s tím číslováním točí. V článku je zmíněna verze „Skype 8.33.76.40/14.33.40.0“, já mám „Skype 8.33.0.41/14.33.41.0“. Takže mám menší verzi Skype ale vyšší verzi aplikace. Vůbec nechápu, co která verze přesně znamená a na jaké vlastnosti má vliv (jaké vlastnosti a funkce ovlivňuje verze Skype a jaké verze aplikace).
    Stejně ale žádné nastavení pro rozdělení více oken nevidím. Tedy pokud je hlavní nabídkou myšleno to, co je pod „…“ a pak „Nastavení“, on pojem „Hlavní nabídka“ není u UWP, na rozdíl od klasiky, moc jasný.