Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams

Microsoft Teams nenechal firemnímu Skypu mnoho živné půdy.

7
Skype for Business
Skype for Business

Firemní verze komunikátoru Skype se pomalu odebere na věčnost. Náhražkou za Skype for Business bude Microsoft Teams, prozradili Redmondští na probíhající konferenci Ignite. Mladý nástroj byl představen loni na podzim a získal si srdce mnoha lidí. Jedná se o odpověď na rovněž stále populárnější Slack, jenž odráží odlišný přístup mladých lidí k přístupu k práci. Microsoft nástroj bezplatně integroval do firemních variant Office 365.

Může být překvapivé, že sotva po roce existence má nová služba ambice zastoupit starší řešení, které nám naopak připomíná starý (ne však nutně již zcela neexistující) korporátní svět. Zatímco Skype je samostatným komunikátorem pro chat a volání, Teams představuje komplexnější řešení. Nabízí správu schůzek, prostor pro poznámky, práci se soubory apod.

Tento pracovní prostor lze oprávněně vnímat jako řešení složitější, tudíž pro někoho zbytečně rozsáhlé. Skype for Business teprve před dvěma roky nahradil komunikátor Lync. Jeho odchod je symbolickou výpovědí značky Skype, se kterou se Microsoft dodnes snaží poprat. Zatím nevíme přesně, kdy bude Skype for Business z Office 365 odebrán.

Ve druhé polovině roku 2018 však redmondský gigant umožní firmám provozovat Skype na vlastních serverech. Lze předpokládat, že tou dobou už tedy firemní Skype nebude dostupný jako standardní služba provozovaná na serverech Microsoftu. Zmíněné řešení však umožní organizacím, jež od Skypu upustit nechtějí, aby jej provozovaly i nadále samy. V následujících měsících bude ještě vývojový tým doplňovat do Teams chybějící funkce z firemního Skypu.

Perlička na závěr. Skype for Business nebyl podle Mary Jo Foley nikdy převeden na novou architekturu, na rozdíl od spotřebitelského Skypu nebo právě Teams. Běží tedy na infrastruktuře zděděné po Lyncu.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Ono to je celé jinak. Lync byl jen přejmenován na Skype4B (a mírně upraveno GUI). A jako jedna z mála aplikací v Office365 funguje, narozdíl od nefunkčního Outlooku.

  MS pomalu pohřbívá po Windows i Office.

  • Presne tak. Redakce by to mohla opravit, protoze Skype for Bussines, neni nic jineho nez trochu upraveny Lync. At interni Lync, tak externi Skype4B ma jednu slabinu…a to je chatovaci nastroj, ktery nema smysluplnou historii a tudiz jako chatovaci tool je nejhorsi, jaky jsem kdy pouzival. Ale jinak funguje dobre.

 2. Husty, tomu rikam planovani ala Indie.
  Maji slusny produkt jmenem Lync. Hele a co se toho zbavit a svest se na popularite Skypu i ve firmach? Vole vybornej napad – Skype for Business. Hmm, sakra ono to az zase tak mocx netahne, ale co se toho zbavit a prdnout na tohle misto rozvijici se Teams. Jj, zkusime a uvidime, kdyz se to nechyti, tak tam prdnem zas neco jineho. Fakt super strategie odradit i toho posledniho zakaznika. :-/

  • …. a Ty se ptáš co je špatného na Windows 10? Přesně to, co je blbého na všem co MS „převzal“ zprasil a už to úplně upadlo v zapomění, nebo to svědomitě k tomu směřuje …. jako Skype ….

   • Normalni Skype dneska uz jede vicemene ze setrvacnosti. Mrkvosoft na nem tak „usilovne“ pracoval, az to spousta lidi prestala pouzivat… 😀
    Jeden priklad za vse…nedavno jsem na Androidi verzi chtel volat mezinarodni cislo. Proste to neslo. Zkusil jsem to s desktopu a bez problemu. Kdo pak ma takovou appku pouzivat..