Skype for Business byl dokončen, nahrazuje dosavadní komunikátor Lync

0

Lync byl komunikátor pro podniky, ale protože Microsoft má Skype, začalo dávat smysl propojení. Firma v listopadu řekla, že komunikátory skutečně spojí, a tak vznikla odnož Skypu pro podnikové prostředí. Dřívější snahy o propojení komunikátorů byly pouze dočasným mostem.

Pro doplnění – Lync se zrodil v roce 2011. Předcházel mu Office Communicator ve verzích 2007 a 2007 R2. Život firemního nástroje na chatování a volání, včetně konferenčních hovorů, neměl zrovna dlouhé trvání. Aspoň ne oficiálně, byť vyvinuté funkce a technologie do koše nepůjdou. Konsolidace redmondských komunikátorů je kompletní.

 

Redmondští včera oznámili, že dokončili a uvolnili Skype for Business. Je součástí dubnové porce aktualizací pro Office 2013. Ve firmách počínaje včerejším záplatovacím úterým dostanou zbrusu nový program. Zákazníci platící Office 365 pak mohou očekávat nástup Skype for Business Online.

Ten nahradí pro změnu Lync Online. Distribuce bude v obou případech dokončena do konce května. Nápovědu k migraci najdete na webu Microsoftu. Skype for Business nabídne podobný uživatelský zážitek jako Skype, ovšem klient není totožný a pro podniky zůstanou zabezpečovací a další zvláštní funkce.

Zdroj: Office Blogs

Ohodnoťte tento článek!