Po dvou letech víme, že Skype for Business Online skončí za další dva roky

Konečně už víme, kdy Microsoft firmám přestane nabízet Skype for Business. Nebo aspoň hlavní část, serverovou variantu bude zatím stále nabízet.

1

To, že Microsoft postupně zlikviduje Skype for Business ve prospěch Teams, víme už nějakou dobu. Teams je mladý a úspěšný nástroj zrozený z popularity Slacku, měsíčně ho používá 13 milionů lidí a Microsoft do něj pilně integroval funkce známé ze Skypu. Ačkoli už Microsoft od září 2017 aktivně vyzývá k přechodu na Teams, Skype for Business pole dodnes plně nevyklidil. Teď už konečně víme, kdy se tak stane.

V úterý Redmondští oznámili, že Skype for Business Online bude ukončen ke dni 31. července 2021. Všimla si toho Mary Jo Foley. Poté služba nebude dostupná. Dnes ještě funguje standardně, od 1. září 2019 ale budou všichni noví zákazníci a zákaznice Office 365 automaticky uvedeni do prostředí nástroje Teams. Nemá již smysl jim představovat odcházející komunikátor.

Aby byl nový produkt atraktivnější, nadále do něj budou přidávány žádané funkce známé ze Skypu for Business. Jedná se např. o kratší retenční doby nebo interoperabilitu se spotřebitelským Skypem (první čtvrtletí 2020). Oznámené změny se nevztahují k produktu Skype for Business Server, který si můžete na vlastních serverech provozovat i nadále.

Zdroj: Microsoft Teams Blog via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář