Skype lže o výpadcích sítě, včera to pocítilo 20 milionů uživatelů

0

Ano, právě tato sarkastická poznámka přesně vystihuje aktuální stav populárního poskytovatele VoIP služeb. Necelé dva týdny po opravné aktualizaci klientu pro Windows a Mac OS X má Skype opět problémy. A stejně jako minule celou situaci bagatelizoval se slovy, že se problémy týkají pouze malého zlomku uživatelů. Čísla však mluví jasně proti němu.

Ještě během oběda bylo ke službě přihlášeno okolo 22 miliónů uživatelů, o půl hodiny později kleslo toto číslo na 16 miliónů a ve 14 hodin zůstaly přihlášeny méně než 2 miliony jeho uživatelů. Okolo 15 hodiny se začala situace zlepšovat. Celkem je v jeho síti registrováno 170 milionů účtů. Pokud by se měla vzniklá situace prezentovat marketingovým způsobem, opravdu by to byl téměř zanedbatelný problém. Jenomže oněch 20 miliónů poškozených uživatelů jsou ti, kteří Skype pravidelně používají.


Čísla mluví jednoznačně, výpadkem bylo poškozeno více než 90 % aktuálně přihlášených uživatelů

Na internetu se stále mezi uživateli šušká, že za těmito problémy stojí Microsoft. To však není pravda. Přestože byl Skype koupen Microsoftem za 8,5 miliard dolarů, stále nedošlo ke schválení fúze regulačními úřady a Skype zůstává v rukou původních majitelů. A první výpadek ze dne 26. května lze připisovat spíše náhodě nebo úmyslným nucením aktualizace s bloatwarem. Pokud bych měl uvažovat na hranici sci-fi, třeba Skype falšoval účetnictví a teď „lepí díry“ rozprodejem serverů. Snad se celá situace brzy vyřeší ke zdárnému konci a budeme spolu moci stabilně skypovat.

Zdroj: IDG, Skype Journal

Ohodnoťte tento článek!