Skype Meet Now postupuje na hlavní panel Windows 10 verze 1903 a 1909

1
Skype
Skype
-
Zdroj: logo: Microsoft | koláž: Petr Urban / Cnews

V poslední třetině září Microsoft v nejvyšším testovacím okruhu v rámci Windows 10 Insider Preview build 20221 představil malou úpravu hlavního panelu. Specificky do oblasti poblíž hodin přidal tlačítko pro okamžité zahájení online schůzky přes Skype. Přesměruje vás do prohlížeče. Meet Now nevyžaduje uživatelský účet ani pro tvorbu, ani pro připojení k videochatu.

Zúčastní se ho až 50 lidí, průběh si nahrajete, můžete i sdílet obsah obrazovky, rozostřit pozadí za sebou nebo se hlásit virtuální rukou. Videochat ani není významně omezen délkou, jedno volání může trvat až 24 hodin. Funkce byla v této podobě představena začátkem dubna v reakci na pandemickou situaci, jež zapříčinila růst potřeby komunikovat online.

K tématu: Jak na videokonference pro větší skupiny lidí? Tipy na bezplatné nástroje

Teď se dostává do stabilních vydání Windows 10. Microsoft zřejmě nechce čekat na další velké vydání Desítek, protože od něj nás dělí minimálně půl roku. V čerstvě uvolněné verzi 20H2 totiž Meet Now nedebutoval. Zato se objevil v úterý vydané volitelné servisní aktualizaci KB4580386 pro Windows 10 verze 1903 a 1909. S tou většina uživatelů a uživatelek do styku nepřijde, změny obsáhne až další plánovaná servisní aktualizace, jež bude vydána během tzv. záplatovacího úterý.

To bude 10. listopadu. Do té doby lze oprávněně očekávat, že bude Skype Meet Now obsažený rovněž ve volitelné aktualizaci pro Windows 10 verze 2004 a 20H2. Jedná se o drobnou funkci, jež do jádra systému nezasahuje, takže nelze očekávat mnoho problémů s jejím dodáním. Pokud o novinku stojíte a používáte verzi 1903/1909, můžete ručně vyvolat instalaci uvedené servisní aktualizace.

Jak integrace Meet Now vypadá?

Zdroj: Windows support

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář