Skype Mingo pro Android nabízí podporu SMS, telefonování a propojí se s adresářem

0

Microsoft chce ze Skypu učinit nástroj, který bude přijímat také SMS a MMS a skrze který bude možné posílat tyto zprávy z různých zařízení, především pak z osobních počítačů. Letos na jaře Redmondští experimentovali s posílám SMS skrze zvláštní aplikaci, na kterou byl napojen i Skype. Nakonec se rozhodli udělat obráceně, tedy naroubovat na klienta pro Skype funkce pro příjem a posílání SMS.

Premiéru si funkce odbyla v listopadu ve Skypu pro Windows 10. Jedná se o test veřejný, ale omezený – musíte se účastnit programu Windows Insider. Testování se ale dotýká také Androidu. V Google Play byl čerstvě nalezen úplně nový klient s názvem Skype Mingo. Jedná se o alfaverzi, která navíc není dostupná pro každého. Pokud jste nebyli přizváni k testování, aplikaci si nestáhnete.

Co Skype Mingo slibuje? V popisu stojí, že jde o komplexní komunikační uzel. Tento Skype podporuje kromě komunikace v domácí síti také telefonáty a SMS komunikaci, která prochází přes operátora. Zdůrazňuji, že Microsoft s podobnou myšlenkou není osamocen, výchozím nástrojem na posílání SMS se může stát mj. Messenger. Propojení dvou světů dává smysl.

Skype Mingo
Skype Mingo | Fota: Microsoft

Aby byl klient funkčně komplexní, přidal do něj redmondský gigant dále správu kontaktů. Ano, Mingo se propojí i s vaším adresářem kontaktů v telefonu. Kromě toho popis napovídá, že se Microsoft zaměřil na to, aby byl Skype nové generace svižný. Máte-li zkušenosti se stávajícím klientem pro Android, budete patrně souhlasit, že znáte komunikátory s lepší odezvou.

 

Skype Mingo bude přirozeně podporovat chatboty, stejně jako je podporují již dnes ostatní klienty. Nový klient přináší funkci Economical Calling, o které bez dalších informací nelze říct se stoprocentní jistotou prohlásit, jak bude fungovat. Patně jde ale o levné volání skrze Skype. Co má přesně nabídnout On-Demand Sync? Netroufám si odhadovat. Kdybyste měli návrhy, podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

Navíc bude obsahovat sekci pro prohlížení statistiky odeslaných a přijatých dat jednak skrze mobilní síť, jednak skrze Wi-Fi. Na to se ostatně můžete podívat na obrázku. Podle MSPoweruser funkce pro podporu posílání a příjem SMS prostřednictvím externích zařízení ještě zatím přítomná není. Lze přepokládat, že tato funkce časem přibude. Kdyby to Microsoft vzdal, nemusel se na Skype přeorientovávat.

via MSPoweruser

Skype Mingo pro Android nabízí podporu SMS, telefonování a propojí se s adresářem

Ohodnoťte tento článek!