Skype napodobí FaceTime. Ve Windows Phone 8.1 plynule přejdete z hovoru na video

0

Na včerejším odhalení Windows Phone 8.1 přišla řeč i na nový Skype. Ten nebude na pohled tak odlišný od klienta, kterého důvěrně známe nyní. Bude ale umět zajímavé kousky. Za prvé se do videohovoru přepnete snadno z běžného hovoru. K tlačítkům na displeji přibude další. To podrží současný hovor tak dlouho, jak to půjde, aby vás systém co nejelegantněji a bez přerušení přepnul do Skypu. Zdá se, že pojem plynulost nebrali v Microsoftu nadarmo. Podívejte se sami na ukázku:

Sluší se podotknout, že Skype nebude jediný, kdo bude funkci podporovat. Microsoft otevřel API pro vývojáře, takže plynulé přepnutí do videohovoru využijí i jiné služby. Skype nicméně bude zřejmě první ze všech. Aby ne, když vzniká ve stejné firmě jako Windows Phone 8.1. Dále bude komunikátor spolupracovat s Cortanou, což bude opět funkce přístupná pro všechny aplikace.

 

Jak jsem naznačil ve včerejším velkém článku, díky Cortaně se změní interakce s aplikacemi. Teď prostě stačí říct, že chcete přes Skype zavolat svému příteli Jardovi, přičemž se skutečně spustí Skype a rovnou začne „vytáčet“ požadovanou osobu z vašeho adresáře.

Vývojový tým dále slibuje, že nový Skype bude zobrazovat nejnovější zprávy a oznámení prostřednictvím aktivní dlaždice, přičemž notifikace budou přijímány v reálném čase. Bude také možné objednat si hovor z aplikace Lidé. Momentálně v něm najdete jen odkaz na Skype, ale další akci musíte zahájit až po načtení Skype. Uvidíme.

Zdroj: Skype Blogs

Ohodnoťte tento článek!