Skype nebude zabijákem baterky. Verze 4.7 pro Android je už úsporná

0

Jedním z důvodů, proč veřejnost kritizovala Skype na Androidu, byla energetická náročnost. Autoři už ale tvrdí, že je s tím konec. Nový Skype 4.7, který se včera dostal do Play Storu, jako nejdůležitější novinku uvádí, že už nebude tolik ždímat akumulátor.

Může za to změna architektury, kterou Skype započal před dvěma lety a která stále probíhá. Od počátku byl Skype známý tím, že rozkládal zátěž mezi samotné uživatele (tzv. superuzly). Tím šetřil vlastní konektivitu, ale zatěžoval všechny ostatní. Nakonec ale do sítě zavedl tisíce vlastních výkonných serverů. Loni se pak síťový základ přesunul do cloudu Azure. Z původní silně decentralizované sítě se postupně stává její opak.

Skype 4.7 pro Android Nastavení notifikací
Skype 4.7 pro Android | Nastavení notifikací

Přesun základu Skypu do cloudu má souvislosti s rozšiřováním mobilů a tabletů. Díky Azure se Skype naučil zasílat i offline zprávy, umí synchronizovat komunikaci napříč zařízeními a skrz notifikace dokáže upozorňovat na nové události, i když Skype zrovna není spuštěný. Novinky si už Microsoft ověřil na vlastním Windows Phonu. Ani tam ještě všechno nefunguje ideálně, firma sama přiznává, že změna architektury je náročná a probíhá postupně. Stejný komfort je teď dostupný na Androidu.

Skype je v nové verzi úsporný, ale tvůrci museli dočasně vypnout synchronizaci skupinových zpráv na pozadí. Tato funkce je ještě stále energeticky náročná. Uživatel si ji může v nastavení znovu zapnout, ale Skype doporučuje vyčkat. V blízké budoucnosti ji sám znovu aktivuje s tím, že už bude k akumulátoru šetrná.

 

Zdroj: Skype

Ohodnoťte tento článek!