Skype překládá už i hovory na pevné linky a mobily. První je klient pro Windows 10

3

Oživeno dne 15. prosince 2016

Od včera je uvedená verze Skypu Preview i se všemi uvedenými novinkami dostupná pro všechny, kdo použvají Windows 10, tedy nejen pro členky a členy programu Windows Insider.

Původní článek ze dne 13. prosince 2016

Osobně na dotekovém laptopu Skype pro Windows 10 již pár týdnů používám. Dospěl natolik, že mi již k základní komunikaci stačí. K posledním velkým novinkám patří nastavení webkamery a mikrofonu, posílání souborů přetažením do okna s konverzací nebo náhledy webů v konverzaci. V rámci testování je však dostupný další významný balík novinek.

Kromě Fast ringu jej najdete i ve Slow ringu a Release Preview, tvrdí Neowin. Osobně mohu potvrdit jen Fast ring, jiné zařízení nemám aktuálně po ruce. Buď jak buď, co Skype Preview ve verzi 11.10.145.0 nabízí? Zavádí novinku v technologii pro překládání, jež je od roku 2014 veřejně testováno. Nově Skype Translator ve Skypu Preview rozšiřuje překládání také na hovory s pevnými linkami a mobily.

Skype Preview 11.10.145.0
Překlad neberte vážně, při překládání se stala chyba

Vzhledem k tomu, že čeština zatím není při zpracování hlasu podporována, jedná se u nás o prakticky nevyužitelnou funkci, byť zajímavou. Zajímavý je i samotný fakt, že Microsoft zcela novou funkci nasazuje nejdříve v tomto klientu, dříve dával přednost jiným platformám. V klientu dále přibylo sdílení kontaktů. K tomu není co dodat, stejně jako k možnosti nahrávat videovzkazy, které můžete dotyčným zanechat, i pokud zrovna nejsou připojení. To umožňuje zaváděná architektura.

Posledním bodem je sice banalita, bez které by to nicméně také nešlo, pokud má moderní Skype někdy nahradit klasického klienta. O čem je řeč? O tom, že můžete celé konverzace označovat za přečtené či nepřečtené. Ne, to předtím opravdu nešlo. Ne nadarmo má Skype v názvu stále nálepku Preview.

Zdroj: Skype Blogs via Neowin

Skype překládá už i hovory na pevné linky a mobily. První je klient pro Windows 10

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE