Do Skypu se vrátí možnost rozdělení do více oken. Přibude sdílení ze Spotify

Přehrajte si ukázku a sdílejte hudbu ve Skypu díky novému doplňku. Ovace ve stoje nicméně proběhnou spíše za to, že Microsoft do nového klienta hodlá přidat režim oddělení konverzací od seznamu s kontakty.

5
Skype
Skype

Předělaný Skype (8) nenadchl všechny ty, kdo si cenili pokročilých funkcí Skypu 7. Starší klient měl odejít na odpočinek 1. září, firma si to ale po vlně negativní odezvy rozmyslela. Snaží se do nového klienta doplnit žádané funkce, než na něj budou nuceni všichni přejít. Co chystá do nového Skypu pro toto léto, jsme nedávno shrnuli. Jenže ve hře jsou další funkce.

Microsoft se nedávno dotazoval některých členů a členech uživatelské základny, jaké pojetí režimu více oken by se jim líbilo. Ti, kteří rádi oddělují chat od kontaktů a třeba si před sebe vyrovnají několik samostatných oken se chaty, byli ze Skypu 8 rozčarováni, ten totiž zobrazuje všechno v jednom okně. Peter Skillman, hlavní designér Skypu, na Twitteru potvrdil, že možnost oddělit konverzace do samotných oken se vrátí.

Firmu však zajímalo, jak by takové rozdělení mělo vypadat. Nabídla celkem tři varianty, z nichž nakonec bude implementována ta klasická, tj. možnost oddělení chatů do vlastních oken, takže pak kontakty zůstanou ve svém vlastním malém okně, uvedl Skillman o pár dní později.

Alternativou bylo mít v okně s chatem panelové prostředí nebo umožnit oddělení konverzací do vlastních oken s tím, že hlavní okno by stále obsahovalo jak chaty, tak seznam kontaktů. Webu MSPoweruser se podařilo zachytit videoukázky všech tří konceptů.

Integrace se Spotify

Skype 8 dále brzy získá doplněk, jenž vám umožní lépe sdílet hudbu ze Spotify, všimli si na Engadgetu. Doteď jste do chatu mohli posílat odkazy vygenerované v klientu hudební služby, s doplňkem si ale příjemci či příjemkyně poslechnou ukázku hudby přímo ve Skypu. Vy pak sdílení můžete iniciovat přímo ve Skypu.

Testování integrace bylo zahájeno před pár dny v programu Skype Insider, a to pouze v USA. Funkce bude ale brzy dostupná globálně a nakonec ve stabilních větvích klientů.

Sdílení obsahu ze Spotify jednodušší (foto: Microsoft)
Sdílení obsahu ze Spotify jednodušší (foto: Microsoft)
Do Skypu se vrátí možnost rozdělení do více oken. Přibude sdílení ze Spotify
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Rozdělení oken se vrátí, resp. nově implementuje, ale až ve Skypu verze 14 (ano to je UWP verze). Ti, kdož neholdují Windows 10, jsou odkázáni na Skype verze 8. A jen pro pořádek:

  Skype 7 – umírající „stará dobrá“ verze, která se měla vypnout 1. září.
  Skype 8 – metro předělávka pro všechny systémy.
  Skype 12 – UWP předělávka jen pro Windows 10, která bude brzy nahrazena verzí 14.
  Skype 14 – UWP předělávka jen pro Windows 10, která bude mít možnost zobrazit více oken s konverzací.

  Jestli jsem něco vynechal nebo uvedl nepřesně, klidně mě opravte, ale začíná v tom být pěkný hokej.

  • Souhlasím s tím, že v tom nepořádek. Jenže i např. ona aplikace pro Windows 10 (v14, která není plnohodnotnou aplikací UWP, je ale distribuovaná skrze Store) má vlastně dvě verze. To je matoucí, protože se jedná o Skype 8, byť tato aplikace má číslo verze 14. → http://jdem.cz/edh4p3

   Microsoft specificky neuvedl, kterých verzí se bude rozdělení do více oken týkat, osobně jsem ale toho názoru, že se to bude týkat všech Skypů 8. Nedovedu si představit, proč by to tak nebylo. Ke sjednocení klientů došlo právě proto, aby mohly mít všechny stejné funkce a aby se tyto funkce případně nemusely implementovat zvlášť pokaždé v úplně jinak postaveném Skypu.

 2. PROBLEM: v novem skype v12 nelze zvetsit / zmenit pismo + nastavit odesilani zpravy SHIFT+Enter! Na 10″ tabletu s FHD je to nepouzitelne! Denne jim pisu do pripominek, kaslou na me. Trva to pul roku a nemohu skypovat v terenu, kde jsem velmi casto. Teprve potom si dam novou verzi Skype. Tu, na kterou uvidim… prosim, jde zmenit pismo? Dekuji:-)