Skype pro web nebude vyžadovat doplněk. Microsoft ale na WebRTC 1.0 nevsadí

0

S webovým Skypem jsme očekávali nástup otevřených technologií, které by umožnily v prohlížeči telefonovat bez nutnosti instalovat doplněk. To se nepotvrdilo, až teď Microsoft naznačuje, že naděje ještě neumřela. Dlouho se netvářil, že by využil WebRTC a raději vyvíjel CU-RTC-Web. V tom se tolik nemění.

První náznaky přišly loni. Teď se firma otevřeně přihlásila s tím, že pracuje na API ORTC. Technologie se stane základem pro komunikaci v reálném čase přes prohlížeč. Jinými slovy se radujte, neboť Microsoft plánuje odstranit doplněk pro prohlížeče, který webový Skype v současnosti vyžaduje.

 

Radost ovšem nevydrží dlouho. Internet Explorer bude zřejmě první prohlížečem s podporou ORTC. Je tedy na dalších výrobcích, aby technologii implementovali. Konkurence v podobě Chromu nebo Firefoxu nicméně vsadila na API PeerConnection. Abyste tomu správně rozuměli, tyto dvě technologie slouží ke stejnému účelu a konkurují si.

Microsoft tudíž vsadil na jiného černého koně než konkurence. Předeslal také, které kodeky bude podporovat. Patřit k nim budou ITU-T H.264 pro obraz a Opus, G.722 či G.711 pro hlas. Společnost hodlá vytvořit otevřený standard, který budou využívat služby po celém světě.

WebRTC 1.0 nicméně neplánuje, přestože technologie získala od uživatelů mnohem více hlasů než API ORTC. Můžete si to ověřit na status.modern.ie, kde firma prozrazuje, jaké technologické novinky pro IE připravuje. Jde tak proti Googlu a Mozille.

Zdroj: Skype Blogs

Ohodnoťte tento článek!