Skype pro Windows 8 přidává podporu pro posílání a přijímání souborů

0

Opět se budeme věnovat Skypu. Tentokrát však krátce. Poslední vydání pro dotekové prostředí ve Windows 8 totiž od posledního vydání podporuje přenosy souborů. Funkce, po které obecenstvo hlasitě volalo, byla konečně dokončena. I z dotekového klienta můžete svým přátelům poslat buď nějakou fotografii, nebo libovolný jiný soubor. Stále platí, že se nemůžete odhlásit. Abyste se přihlásili pod jiným profilem, museli byste se nejdřív ve Windows přihlásit k jinému uživatelskému účtu.

Tip: Stahujte nový Skype 6.2. Plastičtí chirurgové pomalu předělávají tvář aplikace

Jak funguje sdílení souborů? Když otevřete kartu s nějakým kontaktem, klepnete na obří křížek a z nabídky vyberte Odeslat soubory. Otevře se klasické dotekové prostředí pro výběr souborů. V klientu logicky můžete také přijímat příchozí přenosy. Funguje to, i když Skype pouze běží na pozadí. O příchozí zásilce vás informuje standardní informační proužek. V aplikaci pak stažení potvrdíte a čekáte, až proběhne. To jsme si ověřili.

 

Nemůžete ovšem nijak ovlivnit, kam budou data stažena, což je docela velká nevýhoda. Na desktopu tak ještě chvíli zůstanete raději u desktopového klienta. Vývojáři dále vylepšili výkon Skypu a opravili pár chyb. Kdyby vás dotekový kecálek zaujal, najdete jej ve Windows Store. Je zdarma a v češtině.

Z nabídky vyberte Odeslat soubor
Z nabídky vyberte Odeslat soubor

Zvolte data k poslání
Zvolte data k poslání

Počkejte, až druhá strana autorizuje přenos
Počkejte, až druhá strana autorizuje přenos

Soubory můžete také přijímat
Soubory můžete také přijímat

Zdroj: Windows Store via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!