Skype se mění. Nyní lze sdílet soubory s lidmi, kteří nejsou připojení

0

Patrně jste si všimli, že Skype není nejlepší a nejspolehlivější komunikační platforma na světě. Microsoft ji kupodivu nedokázal ani za několik let dosáhnout do stavu, kdy bychom neměli výraznějších připomínek. Navíc nám ukázal, že si neví rady s koncepcí komunikační platformy a ukvapeně mění plány.

Firma ale konečně plánuje změny k lepšímu, tak doufejme, že se jí podaří všechno opravdu odladit. Kromě zatím velmi opatrného a neurčitého oznámení nám nabízí první hmatatelné novinky. Za prvé nám aktuální Skype umožní sdílet soubory s lidmi, kteří jsou aktuálně odpojení, takže si jej mohou vyzvednout, až se připojí. Každý soubor může dosáhnout velikosti až 300 MB.

Skype umožňuje posílání souborů i odpojeným lidem
Skype umožňuje posílání souborů i odpojeným lidem | Foto: Microsoft

Navíc odpadá omezení, že si soubor jedenkrát stáhnete a tím je považován za doručený a dále nedostupný. Teď už můžete své soubory stáhnout vícekrát po sobě, klidně z různých zařízení. Je zřejmé, že Microsoft mění více či méně architekturu služby. Soubory nejsou posílány přímo mezi klienty, ale uloží se dočasně na server. Uvidíme, co přijde dál. Podle Redmondských je funkce pro někoho dostupná již několik týdnů, aktuálně snad už pro všechny.

Zdroj: blog Garage & Updates

Skype se mění. Nyní lze sdílet soubory s lidmi, kteří nejsou připojení

Ohodnoťte tento článek!