Skype zavádí registraci účtu Microsoft jako povinnou, láká na Windows 8.1

0

Skype funguje s účty, které jste vytvořili přímo v této komunikační síti. S nástupem Microsoftu do hry ale bylo umožněno přihlašování pomocí Microsoft Account. Především uživatelé Windows 8, kteří si účet museli zaregistrovat tak jako tak, by potom měli ocenit, že se pomocí jediného účtu mohou bez dalších registrací přihlásit ke všem službám od redmondského giganta. Z volitelné funkce se ale stal požadavek.

Tip: Skype nám v budoucnu nabídne obraz ve 3D. Zdržuje ho hardware

Nové uživatele služba nutí k registraci Microsoft Account. Změna se ale bude projevovat postupně, proto po nějaký čas ještě někomu bude dovoleno zaregistrovat si účet Skype, zatímco jiní budou muset zvolit striktně účet Microsoft. Jak bude časem naloženo s běžnými účty Skype, společnost neprozradila. Lze však předpokládat, že jednoho dne se stane přihlašování pomocí účtu Microsoft jedinou možností.

 

Někteří uživatelé si již mohou vyzkoušet nový Skype ve Windows 8.1, byť si většina počká na 17. nebo 18. říjen. Redmondští nás na něj lákají. Těšit se můžeme na notifikace na zamykací obrazovce. Když vám někdo zavolá, hovor odtud rovnou přijmete. Nebo položíte, ale přihlašovat se v tu chvíli nemusíte. Rozšíří se také možnost zavolat někomu – tentokrát budeme moct číslo vytočit z prohlížeče.

Skype připnutý ke straně obrazovky vám automaticky možní pracovat s jinou aplikací, ať už se jedná o multimediální přehrávač nebo o Internet Explorer. Tyto novinky by ale komunikátor sám nepřinesl, jedná se o vylepšení obsažená ve Windows 8.1.

Zdroj: Skype Blog 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!