Skype zpřístupnil skupinové videohovory zdarma. Na mobilech budou časem

0

Skype byl mezi prvními, kdo nabídl uživateli volání neomezeně a zdarma. Ovšem jen v rámci své sítě a s tím, že k tomu potřebujete připojení k internetu. Myšlenka se uchytila, jenže v dnešní době mobilní operátory ohrožuje mnoho dalších služeb. A když ostatní rozhazují funkce bezplatně, vy si za ně nemůžete dovolit nechat platit. Konkurence vás převálcuje.

Cesta k nápravě: Skype pro Windows 8.1 přestane zvonit, když hovor zvednete na jiném zařízení

Ačkoli Skype obecně není zrovna stará služba, přes deset let existence stačilo na to, aby usnul na vavřínech a začal mu ujíždět vlak. Možná k tomu přispěly výměny majitelů, ale Skype včas nepodchytil nástup mobilních zařízení. Microsoft na poslední chvíli upravoval použitou technologii, neboť sdílení na principu P2P na mobilech v podstatě provozovat nelze. Mezitím se lidé naučili chatovat pomocí WhatsApp.

 

Komunikátorem se slušným úspěchem a podobného ražení jako Skype je Viber. Skype teď chce na svou stranu přetáhnout další uživatele tím, že zpřístupní skupinové videohovory zdarma. Dosud placená funkce možná dávala autorům naději na výdělek, ale výhodnější pro ně bude pravděpodobně nasazení reklam. Podobné funkce vídáme často bezplatně, krok proto považuji za správný.

Videohovory ve skupinách podporuje Skype pro Windows, OS X a Xbox One, časem se dočkáme na mobilech. K reklamám bych dodal, že poslední řada Skypu předělala styl zobrazení chatu. Je modernější takže obsahuje větší písmo, o fous více grafiky, tudíž i méně prostoru pro samotnou konverzaci. Reklamní pruhy už dříve zaplnily hlavní obrazovku. Teď se reklamy střídavě objevují v okně s konverzací.

Skype reklama v konverzaci
Skype a reklama v konverzaci

Zdroj: Skype Blogs

Ohodnoťte tento článek!