Skypu se pod vedením Microsoftu daří, jeho používanost vzrostla o 50 %

0

Bylo jasné, že Skype po akvizici jen tak ze světa nezmizí, ba právě naopak. Microsoft se z něj pokusí udělat službu obřích rozměrů. Ta tedy bude mít ještě větší dopad, než jaký má dnes, pokud všechno vyjde podle plánu. Prozatím se převzetí společnosti pozitivně projevilo ve vydávání klientů. Microsoft chce mnohem důkladněji pokrýt všechny možné platformy. K revolučnějším prvkům se pak řadí bezesporu integrace do kancelářské sady Office 2013 v rámci předplatného Office 365. Skype se stane běžným komunikačním nástrojem pro firmy.

 

Redmondští před pár dny uveřejnili finanční zprávu za poslední čtvrtletí, takže se média věnovala převážně tomu, že firma skončila v mínusu. Jenže zde najdete i pár pozitivních zjištění.

Tip: Microsoft se dařilo, ale kvůli šestimiliardovému úpisu skončil v mínusu

Jedno z nich se týká Skypu. Převážně díky němu v uplynulém čtvrtletí vzrostly o 20 % tržby zábavní divize Entertainment and Devices, konkrétně jde o sumu 292 milionů dolarů. Nákup se Microsoftu rozhodně vyplatil (a patrně teprve ještě vyplatí). Pokud se budeme bavit čistě o této službě, uživatelé od dubna do června provolali 115 miliard minut. To je o 50 % více než v prvním čtvrtletí letošního roku. Jak to bylo s placenými hovory, se podnik nepochlubil.

Zdroj: TechCrunch via Neowin

Ohodnoťte tento článek!