Na internetovou televizi se nyní lidé dívají až 12 hodin denně, hlásí SledováníTV

6
AZ Kvíz
Ilustrační foto (zdroj: ČT)
-
Zdroj: ČT

Internetová televize SledováníTV zveřejnila statistiky, jak dlouho se její uživatelé dívají na televizi. Dříve běžné hodnoty okolo 4 hodin denně totiž v poslední době hodně narostly. Tím hlavním důvodem je zřejmě pandemie COVID-19 a s ní spojený částečný lockdown.

Lidé mají více času na televizi, tak toho využívají. Navíc v případě placené služby, jakou je internetová televize, je logické, že ji zákazníci více využívají. V srpnu tak sledovali televizi zákazníci zmíněného operátora 5 hodin denně, v září až 7 hodin denně a od října, kdy platí přísnější epidemiologická opatření, je to ještě více.

Prostředí SledováníTV
Prostředí SledováníTV

V listopadu operátor hlásí průměrný čas 12 hodin denně, přičemž rekordní první pondělí v měsíci to bylo v průměru 12 hodin a 44 minut. Do statistiky se samozřejmě počítá i doba, kdy je televize zapnutá, ale nikdo z rodiny se na ní nedívá. I tak jde o velmi vysoké číslo.

SledováníTV statistika sledovanost v době pandemie
SledováníTV statistika sledovanost v době pandemie

Narozdíl od terestrického vysílání a „peoplemetrů“ se dá provoz internetové televize měřit velmi přesně. SledováníTV uvádí, že sledovanost rostla hlavně zpravodajským kanálům, ale také dětských a filmových stanic.

zdroj: TZ SledováníTV

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

 1. Njn, homeoffice, ktery si lidi bezne pletou s placenou dovolenou. :-/
  No, me se to netyka, bohuzel, jinak bych taky furt koukal, akorat ne na TV, ale na ty vlaky z Norska, jak je tu onehdy doporucoval Crha. Dobry, diky.

  • Tak já mám třeba tablet se sledováním TV vražený pod monitorem jako podkres, vzhledem k tomu že běžně dopoledne vysílají všechno už po 150 (Simpsonovi, Futurama apod) ani to nemusím nějak usilovně sledovat.

   Z toho ticha bych se jinak zvencnul a například kolegyně si zaplatila Netflix aby právě mohla dítě uklidit k televizi a mít čas na práci.

   Neviděl bych to tedy tak černo/bíle.

 2. Používáme sledování.tv asi 2 měsíce, základní nabídka plus 35 kč za možnost spuštění na apple tv.
  Taky se nám zvedla „sledovanost“, bohužel na úkor lenosti televizi vypnout, takže jen zabíráme data v kabelech co k nám tečou nevyužita.

 3. průměr mám tak 11 hodin denně, téměř výhradně čt24, pokud tam zrovna není okamura. akorát většinu dne mi to tu běží jako kulisa při práci, vzhledem k tomu že stejně všechno dokola opakujou, tak to moc nevadí.