SledovaniTV se jako první z operátorů „nestydí“ za Full HD. Má nový seznam TV stanic

2
Prostředí SledováníTV
Prostředí SledováníTV
-
Zdroj: Cnews

SledovaniTV spustilo novou verzi seznamu televizních stanic. Ten přináší větší přehlednost a zobrazuje přímo kvalitu obrazu (respektive rozlišení), počet zvukových stop či délku zpětného zhlédnutí, jež se pro jednotlivé kanály může lišit.

Zajímavostí je, že SledovaniTV nově uvádí u stanic rozlišení FullHD místo HD. To je technicky správně a ostatní operátoři zobrazují nepřesně jen HD (vysílají ovšem většinou také FullHD), což je zkratka pro 720p. Televizní stanice mají u loga z historických důvodů také zobrazené pouze HD.

Televizní diváci jsou zvyklí na označení HD, pro perfekcionisty či technické redaktory s jemným OCD je to ale příjemná změna. V novém seznamu kanálů lze také filtrovat stanice podle jednotlivých balíčků či jazyka. Třeba zobrazit všechny stanice v maďarštině a/nebo všechny sportovní stanice.

SledovaniTV seznam kanálů
SledovaniTV: Nový seznam kanálů (zdroj: SledovaniTV)

„Nový seznam kanálů jsme vytvořili tak, aby zobrazoval všechny potřebné informace na jednom místě. Uživatelé tak mají kompletní přehled o tom, co mohou od jednotlivých stanic a balíčků očekávat,“ říká Head of Marketing společnosti SledovaniTV Matěj Čičák.

Teoreticky ještě chybí informace o počtu snímků (50p či 25p), možnosti přeskakovat reklamy (nejde jen u Primy) či pro technické nadšence o bitovém toku, který může mít na kvalitu obrazu velký vliv. Tyto informace ale neuvádí žádný operátor. Z ostatních operátorů namátkou uvádí třeba Kuki i typ zvukové stopy (5.1).

zdroj: SledováníTV

SledovaniTV se jako první z operátorů „nestydí“ za Full HD. Má nový seznam TV stanic
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 10 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Hmm, těch očky je to teď sice správně ale myslím že za tou změnou bude něco jiného,
    Třeba snaha přilákat více diváků, protože laik si řekne „do teď jsem měl HD, ale tato internetová televize mi nabízí dokonce FullHD a nikdo jiný z poskytovatelů to nemá“

  2. technologicky pravek „HD“ 720p ….
    dnes, kdy vetšina prodavanych TV ale i monitoru je více jak „FullHD“ 1080p, je docela smesne prezentovat jako uspech uvest TV vysilani v 1080p datovym tokem 3-5Mbit 😀