Sledujeme: Anonymous si vyřizují účty s hudební asociací IFPI

0

Už ráno stoupenci Anonymous poslali šéfce IFPI pomalu vyděračskou zprávu.

Vazena pani Zikovska,

vsiml jsem si, ze v posledni dobe stale vice vystupujete v mediich. Take jsem si nemohl nevsimnout, ze uvadite v mediich (nedejboze zamerne) mylne informace o soucasnem deni kolem kontroverzni dohody ACTA (respektive stavu fonografickeho a celkove rekneme contentoveho prumyslu).

Predem doufam, ze nebudu nucen Vam posilat druhy mail, ve kterem bych Vam mel dokazovat ve kterych momentech sveho vystupovani jste vnaprostem rozporu s realitou. Odpovite mi jasne a strucne, bez zbytecnych odkladu, proc tyto informace sirite i pres to, ze vite – minimalne po prostudovani odkazu v zapati, ale bylo by z Vasi pozice hanbou nevedet uz drive – , ze informace ktere uvadite jsou nepresne, ne-li lzive.

http://www.informationisbeautiful.net/2012/how-much-does-hollywood-earn/

http://torrentfreak.com/what-piracy-the-entertainment-industry-is-booming-120130/

http://eisionline.org/index.php/projekty-m/10-novinky-z-aktivit/23-acta-pravna-analyza

V pripade, ze na tyto otazky nebudete schopna mne a ostatnim  „spotrebitelum“ (jak krasne oznacuje lidi vami podporovana smlouva ACTA) uspokojive odpovedet, apeluji na Vase svedomi a predpokladam, ze okamzite odstoupite z funkce a verejne se omluvite v mediich pred celym  narodem.

V opacnem pripade hodla anonymous zverejnit kompletni databazi vasich klientu.

Protoze anonymous chce sva data sdilet s sirokou verejnosti, posilame tento email soucasne zastupcum mainstreamovych medii, jako takovou drobnou motivaci pro vas se vyjadrit.

Dekuji
Krasny den
V dokonale ucte
Vas Anonymous

<<< we do not forgive, we do not forget, expect us >>>

Petra Žikovská z funkce ale neodstoupila, ani k žádné omluvě nedošlo. Anonymous proto před chvílí reagovali jednoznačně.

Anonymous

Z e-mailové komunikace s českou pobobčkou IFPI jsme se dozvěděli o dvou útocích vedených proti jejich webu, ten druhý přišel včera v noci. Web byl odstaven a zpátky nahozen jen v omezené podobě s žebříčkem prodejnosti (ifpicr.cz).

Ale už předtím byla struktura webu narušena. Sám jsem si toho všiml už na konci ledna, kdy jsme na stránkách IFPI hledal nějakou reakci ke kauze Megaupload, sporu s Ulož.to a také podpisu ACTA. Web byl rozsypaný, jak vidíte na screenshotu níže. Dnešní reakce IFPI vypadala, jako by byly stránky takto zničeny během pondělí, ale není to pravda.

IFPI

Nicméně IFPI už prý má IP adresu pachatele, který se na jejich web naboural a veškeré informace předala Policii ČR. (Je ale nepravděpodobné, že by takový útok byl veden z reálné IP, nikoliv anonymizované.)

Anonymous mezi tím stihli zveřejnit informace o členech IFPI, najdete je tradičně na pastebinu. Mezi údaji najdeme jméno, hesla alogin, firmu, její zaměření, adresu, telefon a e-mail všech členů. Členové asociace jsou veřejně známí, ale přihlašovací údaje jsou snadno zneužitelné.

Anonymous

Článek je průběžně aktualizován.

Ohodnoťte tento článek!