SledujemeFilmy.cz: Pirátská strana už zase bojuje s Českou protipirátskou unií

0

ČPS a ČPU už mezi sebou zase hašteří. Důvodem je nový web SledujemFilmy.cz provozovaný českými Piráty, který znovu funguje s heslem „odkaz není zločin“. Jde o katalog filmů roztříděných podle žánrů, kde kromě popisu a hodnocení z ČSFD najdete i vložený přehrávač. Ten pochází odjinud, zpravidla z ruských warezových alternativ YouTube.

SledujemeFilmy.cz SledujemeFilmy.cz
SledujemeFilmy.cz

Piráti si stále stojí za názorem, že v tomto případě nese zodpovědnost provozovatel úložiště, kde se video nachází. Samotným odkázáním (nebo vložením přehrávače) se ničeho nedopouštějí. Kvůli podobnému webu, jako teď provozují Piráti, už byl v Česku odsouzen jeden člověk (následně jej osvobodila amnestie), ale stále po něm ČPU vymáhá čtyřmilionové odškodné.

Jedním z častých argumentů, proč odkaz není zločin, je, že na stejném principu fungují i vyhledávače. Odkazují na všechno, tedy i na „nelegální“ obsah. Google nicméně zodpovědně vyřizuje žádosti a závadné odkazy odstraňuje. Paradoxně ale tyto kroky dokumentuje a díky tomu vzniká obrovská warezová databáze.

Jak už bylo několikrát řečeno, odkazování na audiovizuální díla nahraná na externích úložištích není možné považovat za veřejnou produkci. Pokud chce Protipirátská unie uplatňovat své domnělé nároky na stažení děl, musí se obrátit na provozovatele služeb, které nahrávání videí umožňují,“ doplňuje Jakub Michálek, místopředseda Pirátů.

 

Zdroj: Piráti.cz

Ohodnoťte tento článek!